Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?

Ne kadar aralıklarla, kendinize zayıflamak için ne yapmalıyım diye sordunuz? Senede kaç kez? Zayıflama konusunda oldukça fazla alternatifler olsa da ana kural tektir. Gün içinde aldığınız kaloriler, yaktığınız kalorilerden az olmalı. Bu şekilde kilo almazsınız. Ama ya çok fazla kilonuz varsa? Sadece kalori hesabına göre hareket etmek, o çok fazla olan kilolarınız verme sürenizi oldukça uzatacaktır.

Nasıl zayıflanır

Nasıl zayıflanır

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Zayıflama konusunda ilk yapmanız gereken; kararlı ve sabırlı olmanız. Kilo almak çok kolaydır ama kilo vermek oldukça zor. Uzun bir zaman süreci bekliyor sizi. Şunu unutmayın ki; birden verilen kilolar, verildiğinden çok daha kısa sürede alınır.

Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım

Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım

Yapacağınız diyet kadar, spor da önemli zayıflama konusunda. Bol bol su ve soda içmeli abur cuburdan uzak durmalısınız. Şekeri hayatınızdan çıkaracak, yavaş yavaş yediğiniz gramajı, öğün atlamadan azaltacaksınız. Aç kalmayacaksınız. Akşam sekizden sonra yemek yemek de yok. Düzenli beslenecek, uykunuzu düzenli alacaksınız. lifli ve posalı yiyecekler yemeye özen göstermelisiniz bu dönemde. Bitkisel zayıflama kürleri kilo verme süreci kısaltacağı gibi, verdiğiniz kiloları almanızı engeller.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde Günlük kalori miktarı, Kilo vermenin yolları ve Nasıl zayıflanır hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir