Taşıt Tanıma Sistemi

TTS Taşıt Tanıma Sistemi, Shell’in kobilere sunmuş olduğu özel uygulamalarından bir tanesidir. Sektörde; Opet Otobil, BP Taşıtmatik, Petrol Ofisi Automatic, Total ise Yakıtmatik, isimleri ile benzer hizmetler vermektedir. Bu hizmetler her akaryakıt firması için farklı isimler altında olsa da, genel olarak aynı özelliklere sahiptir.

Taşıt Tanıma Sistemi Nedir?

Öncelikle Taşıt Tanıma Sistemi ilk olarak Shell firması tarafından 1996 yılında ürün haline getirildi ve sektörün şu anda en büyük oyuncu durumundadır. Diğer firmaların çıkardıkları ürünler ise, Shell Taşıt Tanıma Sistemi firmasının benzerleri mahiyetinde ortaya çıkmış olup, aslını takip eden uygulamalardır.

Taşıt Tanıma Sistemi, kobilerin ve kurumsal firmaların akaryakıt harcamalarını tek bir çatı altında toplayarak kontrol altına almalarına olanak sağlayan bir filo yönetim sistemidir. Bu kontroller tamamıyla bilgisayar destekli olarak sürdürülmekte olduğu için de, hiç bir aksama ya da sorun oluşturabilecek durum ile karşılaşılmamaktadır. Shell Taşıt Tanıma Sistemi şu anda Türkiye çapında 900’den fazla benzin istasyonunda kullanılabilmekte olup, 30.000’den fazla firmanın 600.000’den fazla aracına / otomobiline hizmet sağlamaktadır.

TTS Taşıt Tanıma Sistemi

TTS Taşıt Tanıma Sistemi

 

Hangi istasyonlarda Taşıt Tanıma Sistemi var?

Türkiye çapında hizmet veren 900’den fazla Shell benzin istasyonunda bu hizmet bulunmaktadır ve her geçen gün artan benzin istasyonları da Taşıt Tanıma Sistemi müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

 

TTS sahibi araçlar her yerden benzin  alabilirler mi?

Evet, Taşıt Tanıma Sistemi takılı araçların tamamı istedikleri noktadan benzin alabilirler. Bunun için bir kısıtlama kesinlikle yoktur. Ancak, bu alımlarda Tanıma Sistemi kullanılmadığı için ödemelerin o anda yapılması ve işlem faturasının da o istasyondan alınması gerekmektedir.

 

Shell Taşıt Tanıma

Shell Taşıt Tanıma

 

 

Shell Taşıt Tanıma aracın garantisini bozar mı?

Kesinlikle hayır. Taşıt Tanıma araca hiçbir zarar vermeyeceği için, aracınızın garantisine de bir zararı olmamaktadır. Shell Taşıt Tanıma istenildiği zaman araçtan çıkartılabilmektedir.

 

TTS için Aracımızın şirket üzerine kayıtlı olması gerekli mi?

Kesinlikle hayır. Shell TTS için araç ruhsatınız ya da araç kiralama belgeleriniz gerekmez. Bu nedenle sadece aracınızın standart bilgilerini iletmeniz halinde, Shell taşıt tanıma sisteminiz hemen tarafınıza gönderilecektir.

 

Shell Taşıt Tanıma için fatura kesiliyor mu?

Evet, faturalarınız her ayın ortasında (15. günü) veya son gününde (28-31 günleri aralığında, o ayın son günü) toplam 2 adet kesilerek tarafınıza iletilmektedir.

 

Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Alınır?

Taşıt Tanıma Sistemi sahibi olmak çok kolaydır. İstediğiniz zaman, 7/24 Shell başvuru firması Tin Kurumsal’ın http://www.tinkurumsal.com.tr/ adresine girerek başvurunuzu yapabilir ve yetkili kişilerin mesai saatlerinde size ulaşması ile TTS başvurunuz tamamlanmaktadır. Ardından, çok kısa bir süre içerisinde şirketiniz Taşıt Tanıma Sistemi kullanmaya başlayabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Paketleri başlıklı makalemizde e-ticaret, e-ticaret danışmanlığı ve e-ticaret paketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir