Sonbahar Makyaj Trendleri

Sonbaharın puslu ve yağmurlu havası kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Sonbaharın etkisi ile modanın değişen yüzü, kıyafetlerimiz gibi makyajımıza da yansımaya başlıyor. Makyaj trendleri içerisinde bu sezon, koyu renklerin hakim olduğu görünümün yanı sıra, doğal bir görünüme ulaşmanın da tam zamanı diyebilirim.

 

Sonbahar Makyaj Trendleri

Sonbahar Makyaj Trendleri

 

Bu sezonun doğallığında pastel renklerin varlığı hissediliyor. Gözlerin ‘eyeliner‘in etkisi ile ön planda oluşu podyumlardan bizlere yansıyor. Bu sezonun öne çıkan renkleri ve makyaja yansıyan görünümleri birlikte incelemeye ne dersiniz?

 

Sonbaharda Makyaj

Sonbaharda Makyaj

 

Sezonun ruhunu yakalamak adına doğallığın getirdiği sadeliği tercih etmeniz, ruhunuzda var olan  ‘cool’ kadının gücünü harekete geçiriyor.Sezonun sonbahar makyaj trendlerinden bizlere seslenen doğal görünümün müjdesi, pembe ve tonlarının yanında, tüm sade renk tonlarıyla birlikte geri geliyor. Doğallığın ve romantik etkinin ruhumuza dokunuşlarını hissettiğimiz bir renktir; pembenin bu yumuşak etkisi. Pembe rengini, ten renginize yakın olmayan tonlarıyla kullanmanızı öneriyorum. Bu sayede pembe renginin, gözlerde yorgunluk hissiyatını yaratmasından uzaklaştırabilirsiniz.

 

Pembe Makyaj

Pembe Makyaj

Dudak - Makyaj

Dudak – Makyaj

 

Dudaklarımız bu sezonda koyu tonlarının belirginliği ile yüzleşirken bunun yanında yine kendi doğallığından yana tercih yapıyor.  Makyaj artistleri son birkaç sezondur dudaklardaki bu doğallığı vurgulayarak, sonbahar makyaj trendinin sade bir esinti ile geçeceğini belirtiyor. Sonbaharın etkisi ile kırmızı rujumuzun çekici görünümüne alternatif olarak pembe tonları sade görünümün en iyi destekçisi oluyor. Eğer beyaz bir tene sahipseniz, mat pembeleri; esmer bir tene sahipseniz, koyu pembe tonlarından yana tercih yapmanızı önerebilirim.

 

Pembe Tonu Makyaj

Pembe Tonu Makyaj

Pembe Ruj

Pembe Ruj

 

Cildimizin kusursuz görünmesinin yanı sıra nemli ve bakımlı görünmesi, cildimize ve kendimize verdiğimiz değeri gösterir. Sonbahar sezonunun bu kusursuz ve mat görünümü doğallığımıza ve bakımlı cildimize ışık tutuyor. Sezon içerisinde elmacık kemikleri, çene ve burun kemiğine uygulanan gölgelendirmeler makyajımızın ana hatlarını oluşturuyor. Yanaklarımıza uygulayacağımız şeftali tonlarında ya da hafif gül kurusu tonlarındaki allık ise cildimizde canlandırıcı ve doğal bir etki sağlamaya yardımcı oluyor.

 

Makyaj Trendi

Makyaj Trendi

Makyaj Trend

Makyaj Trend

 

Doğal makyaj trendini uygulamak istiyorsanız sizlere bu konuda bir kaç ipucu verebilirim. Bunun için en başta cildinizin mat ve pürüzsüz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Cildinize uyguladığınız fondötenin hafif nemli ve ince bir tabakadan oluşmasına da dikkat etmelisiniz. Ardından uygulamayı düşündüğünüz göz makyajınız için, göz pınarına kullanacağınız ana rengin dışında daha açık tonlarda bir renk uygulayın. Beyaz, güvercin grisi ya da gümüş tonları olabilir. Göz pınarına uyguladığınız açık tonun yanında, uygulamayı düşündüğünüz ana rengi göz kapağınıza hafifçe yayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak gözlerinizi ön plana çıkarmak için ‘eyeliner’ uygulamasında da bulunabilirsiniz. Bu makyajda dudaklar, tüm sadeliği ile abartısız bir şekilde kendi doğallığında kendini gösteriyor.

 

Doğal Makyaj

Doğal Makyaj

Doğal Makyajlar

Doğal Makyajlar

 

Doğal bir cilde sahip olmanın elbette ki belli kuralları var, bunları uygulamak için öncellikle cilt tipimizi bilmemiz gerekiyor. Makyaj dediğimiz durum açısından baktığımızda da aslında aynı şey geçerli, bizim için doğru rengin hangisi olduğunu iyi bilmemiz gerekiyor. Sonbahar trendini yakından incelediğimizde ise doğallığı yakalamanın ve doğal görünmenin yolları anlattıklarımdan geçiyor. Aslında işin özünü düşündüğümüzde, bir kadını en güzel ve çekici gösteren yanı, onun her zaman doğal olmasından geçiyor.

Buse Terim

 

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Güzelliğinize Önem Verin başlıklı makalemizde cilt güzelliği, cilt nemlendirici ve güzellik sırrı hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir