Sıkı Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

Sıkı bir cilt için sağlıklı ve düzenli bir yaşam gereklidir. Sıkı bir cilt için günlük uygulayacağınız bakımlar önemlidir. Günlük yapılan cilt bakımları cildi pürüzsüz ve aktif olmasının yanı sıra sıkı bir yapıya sahip olmamızı sağlar. Bu bakımların yanı sıra haftalık maskeleri de ihmal etmezseniz cildiniz sağlıklı dinç, diri ve canlı bir görünümle buluşur. Aslında sıkı bir cilt için kolay alınabilecek bu önlemler bir nebzede olsa kendimizi rahatlatmaya yetecektir. Cildimizi ne kadar bakımlı tutarsak cildin yaşlanmasını da o kadar önlemiş oluruz. Bakımsız bir cilt kirli ve yağlı olur. Bu da cildin yaşlılığını sağlar. Yapılan makyajların geceden kalması cilt tipinize uygun ürünler kullanmak bunlara örnektir. Cildin kirlerden lekelerden arınmasını sağlamak durumundayız.

Cildi temizledikten sonra mutlaka maskelerle nemlendiricilerle cildimizi temiz tutmalıyız. İlk haftalarda bir sıkılık fark etmesek te 2 ila 3 haftada yapılan düzenli maskeler ve kullanılan nemlendiriciler etkisini gösterecektir. Unutmayalım ki cildimize uyguladıklarımızdan çok yediğimiz içtiğimiz besinlerde etki etmektedir. Sıkı bir cilt için su içmek, spor ve dengeli beslenmek en önemli faktörlerdendir. Yediğimiz taze meyveler ve sebzeler cildimiz daha pürüzsüz canlı durmasına yol açar. Yaşlanmanın, kırışıklığın giderilmesi de söz konusudur. Cilt hücrelerinin yenilenmesini de sağlar. Cilt için maskelerin doğal olması gereklidir. Cildimizi iyi korumazsak gelecekte çökmüş yorgun bir yüzle karşılaşırız ve cildimizin yenilenmesi daha da zorlaşır. Cildin sıkılaşması zaman ilerledikçe yaşlı kalmayı durdurur. Sıkı bir cilt için her zaman bakımlarınızı ihmal etmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

1 Response

  1. Ünal dedi ki:

    Blogunuzu inceleme fırsatı buldum.Gerçekten çok güzel yazılar kaleme almışsınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir