Selçuk Aydemir Kimdir?

Selçuk Aydemir, 06 Haziran 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Yönetmen ve senarist olarak tanınan Aydemir, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Uçak Mühendisi olarak mezun olmuştur. Ancak biz kendisini son dönemde yaptığı filmler ile tanıdık. Senaryo ve yönetmenlik alanında ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Ülkemizin sahip olduğu en yetenekli senarist ve yönetmenlerden biridir.

Selçuk Aydemir Kimdir?

Selçuk Aydemir Kimdir?

Selçuk Aydemir Dizileri

2008 yılında “Kurbanlık” sinema filmi, 2009 yılında TRT’de yayınlanan “Ramazan Güzeldir” TV dizisi, 2010 yılında “Çalgı Çengi” sinema filmi, 2011 yılında “Üsküdar’a Giderken” dizisi, 2012 yılında yapılan “İşler Güçler” dizisi ile senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı bu başarılı çalışmaları sayesinde birçok hayran kazanmıştır. Son dönemde de “Kardeş Payı” dizisi ile büyük beğeni toplamıştır. Selçuk Aydemir’in ailesinde kendisi gibi senarist olan Burak Aksak da “Leyla ile Mecnun” dizisinin yazarıdır.

 

Selçuk Aydemir Filmleri

Ünlü yönetmenin 2006 yılında senaristliğini yaptığı kısa filmlerinden “Ayrılık (2)” ile “Övgüye Değer Senaryo Ödülü” almıştır. Çalgı Çengi filmi ile mizahını geniş kitlelere duyuran Selçuk Aydemir, çalışkanlığı ile çevresi tarafından takdir edilmektedir. Alışılmışın dışında ve eğlenceli yapımları ile gülmeye hasret izleyici kitlesini fazlasıyla memnun etmiştir. Kaliteli ve farklı espri anlayışı, içtenliği ve işini sevmesi ile daha çok beğenilmektedir.

 

Selçuk Aydemir Kitapları

Yakın dönemde yazdığı kitap “Mahalleden Arkadaşlar” da okuyucular tarafından beğenilmiş ve övgü toplamıştır. Zekâsı ve espri yeteneği sayesinde senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı TV ve sinema çalışmaları gençler tarafından da beğenilmektedir.

Mizahta daha farklı bir tarz yarattığı düşünülen yönetmenden, yüzleri güldürecek, keyif ve eğlence veren daha çok yapım beklenmektedir. Kişiliği, sadeliği, çalışkanlığı ve üst üste gelen başarıları ile ünlenen mizahi senarist ve yazar ülkemizin en iyileri arasında sayılmaktadır. Daha birçok başarılı çalışmada görmek istenilen yetenekli yönetmenin yapımları, hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Taşıt Tanıma Sistemi başlıklı makalemizde araç tanıma, opet taşıt tanıma ve petrol ofisi taşıt tanıma sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir