Saç Örgü Modelleri

Saç Örgü Modelleri kadınların en merak ettiği ve uygulamak istediği saç modellerinin başında gelmektedir. Daha önceden küt saç modelleri için detaylı bir yazı hazırlamıştık ve okuyucularımız da çok beğenmişlerdi. Bu yazımızda da küt saç modelleri yazımızda olduğu gibi hem bilgiler vereceğiz, hem de birçok örnek ile aklınızda bu saç modellerinin canlanmasını sağlayacağız.

bağlamalı örgü saç modelleri

bağlamalı örgü saç modelleri

 

Örgü Saç Modelleri 2015

Örgü Saç Modelleri 2014 yılında bir hayli moda oldu. Şimdi 2015 yılına girerken de bu durum değişmeyeceğe benziyor çünkü Örgü Saç Modelleri 2015 yılında da bir hayli moda olacağa benziyor. Yazımızın sonunda yer alan örnek örgü saç modelleri sizi de kesinlikle bizim gibi düşünmeye yöneltecektir. Ayrıca, 2015 demişken bu yazımızdan sonra 2015 bot modelleri yazımızı da okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü 2015 kadın çizme modelleri örnekleri de olan bu yazımız sayesinde bu kışın en şık kızı sen olabilirsin.

Estetik görünümün en önemli tamamlayıcısı olan saçlar kadınlar için çok farklı kıyafetlerde çok hoş modellerle şıklık oluşturan en önemli aksesuarlardandır. Kız çocuklarında küçük yaşlarda başlayan saçlara şekil verme merakı ilerleyen yaşlarda kadınlarda vazgeçilmez bir konu olmaya başlar. Farklı kullanım alanları için farklı örgü saç şekilleri kıyafetinizle çok ideal kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Saç örgü modelleri ve yapılışları konu başlığı altında evinizde çok pratik olarak yapabileceğiniz modeller bulunmaktadır. Tarzınızı yansıtabileceğiniz örgü modelleri ile kişiliğinizin ipuçlarını görünüşünüze yansıtabilirsiniz. Örgü saç modelleri genelde sade ve zarif görünmeyi tercih edenlerin seçimleri olmaktadır.

güzel örgü saç modelleri

güzel örgü saç modelleri

 

Kolay Saç Örgü Modelleri

Kolay saç örgü modelleri arasında balıksırtı modelinde kenarlardan topladığınız saçlarınızı ortadan değil de kenarlardan alarak ördüğünüz zaman hem iş hayatınızda hem de günlük kullanımlar için çok doğal ve düzenli bir model elde etmiş olabilirsiniz. Örgü saç modelleri arasında kenarlardan birer tutam alarak ördüğünüz saçlarınızı ortada buluşturarak devam örgüye devam ettiğinizde oluşan model size çok farklı bir hava katacaktır. Masumiyeti ve zarafeti bir arada sunan örgü saç modelleri arasında saç birkaç parçaya ayrılarak örülür ve daha sonra topuz şekli verilerek çok şık modeller de elde edebilirsiniz. Saçın da arkasının yandan örgü ile tamamlanarak uç kısımlardaki örgülerin bir yandan salıverilmesi ile de çok pratik aynı zamanda çok kullanışlı saç modelleri elde edebilirsiniz. Ön tarafınızdaki saçlarınızı birleştirerek saç örgünüzü taç gibi kullanarak da oluşturduğunuz estetik görünümler ile çok şık gece elbiselerini kombin edebileceğiniz gibi günlük kullanımlar için de gayet doğal kullanımlı bir saç modeli olabilecektir. Okullu genç bayanlar özellikle sürekli toplama derdi olmadığından örgü modellerini tercih etseler de oluşan hoş görünümlerle de genç kızlara çok hanım hanımcık detaylar katacaktır. Özellikle topuzlarda çok şık detaylar oluşturan örgülerle oluşturulan modeller sayesinde çok tarz görünümler elde edebileceksiniz.

 

Kısa Saç Örgü Modelleri

Örgü modellerinin genelde uzun saçlarda çok hoş görünümler sağladığı düşünülse de kısa saç örgü modelleri arasında da çok şık çok kullanışlı şekiller bulmak mümkün olabilmektedir. Saçınızın kenarında altınız bir tutamı örerek arkadan küçük bir toka ile tutturarak bile görünümünüze farklılıklar katabilir, özellikle çocuklarda çok sevimli görünümler elde edebilirsiniz. Tüm saçı tutam tutam ayırarak bütün saçınızda küçük örgülerle hoş modeller oluşturabileceğiniz gibi merdiven örgü denilen modelde olduğu gibi sadece üst kısımları örerek al kısımları düz de bırakabilirsiniz. Saç örgü modelleri her dönemin farklılık arayan bayanları için çok hoş alternatifler oluşturmakta ve her durumda kıyafetlerin çok özel tamamlayıcıları olarak estetik görünümlerin en önemli aksesuarlarıdır. Örgü saç modelleri kazandırdıkları genç görünümlerle her yaştan kadının yaşını belli yaş aralığına sabitleyen bu modeller ile ister okulda, ister işte, ister şık davetlerde sizi bir adım öteye taşıyan çok harika seçimler olmaktadırlar. Günlük kullanımların derli toplu görünümler oluşturan örgü modelleri artık her alanda kullanılan çok farklı örgü saç modelleri sunabilmektedir.

Şimdi ise yazımızın en önemli kısmına geliyoruz. Teorikte bir şeyler anlattık, bakalım pratikte bunların uygulanışları nasıl olmuş ve sizin zevklerinize uygun mu? Haydi, gelin birlikte tek tek fotoğraf galerisinde gezelim. Fotoğraflara tıklayarak büyütebileceğinizi ve fotoğraf galerimizi açabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Tesettür Abiye Modelleri başlıklı makalemizde kadın elbise modelleri, kapalı abiye modelleri ve nasıl kombin yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir