Saç Bakım Kremleri Uygulanışı

Saç Bakım Kremleri, Saç bakımını  kolaylaştıran en etkili özelliklere sahip olan yardımcılarımızdandır. Özellikle uzun Saçlıların mutlaka saç bakım kremi kullanmaları gerekmektedir. Saç Bakım Kremi özellikle saçın kolay taranması kırıkların düzelmesi ve saçın yumuşaması için etkilidir ama doğru uygulanmadığında saç dökülmelerine neden olur. Saçları ağırlaştırır ve sönük durmasına sebep olur.

Saç Bakım Kremleri nasıl kullanılmalıdır?

Saç Bakım Kremleri sadece saçın uç kısımlarına sürülür ve saç diplerinin bakım kremine ihtiyacı yoktur. Aksine, saçları gereksiz ağırlaştırır sönük durmasına neden olur ve saçları yumuşattığı için  saç diplerine uygulandığında ciddi saç dökülmelerine sebep olur. Saç Bakım Kremlerini sadece saçın kolay taranması için Ceviz büyüklüğünde saç uçlarınıza sürün ve bir kaç dakika beklettikten sonra durulayın değişimi farkediceksiniz.

Hafif Bakım Kremlerini her saç yıkamanızda bir ceviz büyüklüğünde saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz, daha ağır olan koyu ve yağ içerikli bakım kremlerini haftada bir uygular yarım saat saçınızda bekletirseniz güzel bir Bakım yapmış olursunuz.

Birçoğumuz saç kremini hangi sıklıkta kullanacağımızı bilemeyiz.  İyi bir saç kremi olduktan sonra  her gün saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç kreminin zararı yoktur hatta   yararı bile vardır. Saçınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra saç kremini  saç diplerimize değdirmeden saç uçlarımıza uygulamalıyız.  Saçlarımızda 1-2 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkamalıyız.

Saç kremlerinin de birbirinden farklı çeşitleri vardır. Örneğin, banyo yaptıktan sonra saçınızın bir hayli yumuşak olmasını istiyorsanız yumuşatma özelliği olan saç kremlerini tercih etmenizi öneririz. Saçlarınızın  düz kalmasını ve kabarmamasını istiyorsanız saç kreminizi seçenerken saç tipinizin bu özelliğini de düşünmelisiniz. Saç kremlerinin düz saçlar, kıvırcık saçlar, dalgalı saçlar gibi bir çok  alt çeşit saç kremi mevcut. Anti Frizz özellikli olanından sonra bir de bunu deneyeyim demiştim.

Kullandığım bir markanın ürününden isim vermeden bahsedeceğim. Yıpranmış saçlara önerilen; keratinli, onarıcı özelliğe sahip saç bakım kremi mevcut.
Nemli ya da  kuru saçlara da uygulanıyor ve sonrasında  ise saç kolaycataranıyor. (En azından ben öyle yapıyorum)
Bu arada bu kullandığım saç bakım kremi hafif şekerli bir kokuya sahip. Bu tip kokulardan rahatsız oluyorsanız bile sorun yaratmıyor ancak ürünleri almadan önce dikkatlice özelliklerine bakmanızı tavsiye ederim.
Şimdilik bu kadar… Bir sonraki güzellik yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Küt Saç Modelleri başlıklı makalemizde güzel saç modeli, kısa saç modelleri ve kullanışlı saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir