Cuma , 19 Eylül 2014
Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Foto Galeri » Küt Saç Modelleri
Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modelleri

Merhaba sevgili hanımlar;

Daha önceki yazılarımda olduğu gibi bu yazımda da 2013’ün en popüler trendlerini sizlerle paylaşacağım diyorum ve bakımlı kadınlar kendilerini belli etmeye başlayıp ,2013’ün trendlerini uygulamaya başladılar bile diyorum ve yazıma başlıyorum bu sefer ki yazımda  2013 yılının en popüler saç modelleri arasında yer alan küt saçlar hakkında bilgiler ve paylaşımlarda bulunmak istiyorum.Yaş problemi olan ya da olmadığı halde kendine eziyet eden bayanlar bu model olduğunuzdan daha genç gösterecek sizi benden söylemesi hemde kullanılışı çok pratik eğer benim gibi üşengeçseniz tam sizlik bir model.. Ve görüyorum ki hanımlar başlamış bile upuzun,dalgalı,düz,kıvırcık saçları kestirmeye. Bu da hanımların zaten modayı yakından takip ettiğini gösterir.Ve özellikle ense  kısmında çok güzel duran küt saç, kendine ve saçlarına güvenen bayanların özellikle tercih etmelerinden yanayım. 2013 yılında ise bu modelden farklı renklerde göreceğiz özellikle   kızıl ve sarı renkler hakim olacağa benziyor ama benim tercihim doğallıktan yana tabi ki ve eklemeliyim ki erkeklerin boyalı saçlara ilgisi artık yok denecek kadar azaldı bu da küçük bir dipnot. illa da bu renklerden vazgeçemem diyorsanız da ve bu modelde olacak  deyip diretiyorsanız  mutlaka ten renginize göre, kızıl ve sarı renkleri tercih edin. Ayrıca bayanların yine değişmeyen bir tercihi olan, kesinlikle benimde siyah renk, her yıl olduğu gibi bu yılda yine en çok tercih edilen ve trend modeller arasında yer alacak. Ve hemen ekliyorum ki koyu kırmızı ruj bu modelin yanında muhteşem duracak.

kırmızı rujlu yeşil desenli elbiseli koyu kahverengi saçlı kadın

koyu kırmızı rujlu küt kesimli saç modelli kadın

açık sarı dalgalı dolgun küt saç modeli

açık sarı dalgalı dolgun saçlı pembe rujlu kız

 

 

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri Yüz Şeklimizi Belirler Mi?

Kısa saçlarda hepimizin bildiği gibi model çeşitliliği fazladır.  Biraz jole veya sprey yardımıyla  ıslak ve canlı modellere de sahip olabiliriz. Kısa / renkli saç modelleri saçlara  hareket ve enerji katarak, yüz çerçevemize düşen saç tutamları ise kaşımızı, gözümüzü, burnumuzu ve ağzımızı olduğundan daha seksi ve canlı gösterir. Aynı zamanda bunlar iç yüz içerisindedir.  Hemen iç yüz,dış yüz ne demek der dediğinizi duyar gibiyim;hemen açıklıyorum.Yüz şekilleri için yapılan saç modelleri İç yüz ve dış yüz olarak ikiye ayrılır. Saçların üstünde yapılan hareketler dışını, yüz şeklinize düşen saçlarda iç yüzünüzü belirler.  Kısa saçta 1 milimlik dahi  saç olsa saç modeli yüzümüzü etkiler. Saçların tepesinde yapılan bir hareket yüzü olduğundan daha iri gösterecektir bunu da hangimiz isteriz ki? Gözümüzün üstüne düşen saç tutamları bir milim dahi olsa yüzü daha uzun gösterir. Bu da bize pahalı ama güvenilir kuaförlerden asla vazgeçmememiz gerektiğini gösterir.

kahverengi kaküllü küt saç modeli

kaküllü kahverengi saçlı ağzında pipet olan kız

asimetrik kesim koyu siyah renkli pembe rujlu saç modelli rihanna

pembe rujlu önü perçem kısa saç modeli

 

Kısa Saç Modelleri Hangi Yüz Hatlarına Yakışır?

Saçlarımız yüzümüzün çerçevesidir ve unutmamalıyız ki moda saçta başlar. Doğru seçilmiş saç rengi ve modeli de bunu doğrular. İnsanın olduğundan çok daha güzel gözükmesini sağlar. Bu nedenle öncelikle kendimize iyi bir kuaför edinerek işimize başlayacağız. Saçınızı yıkadıktan sonra, fönleyip şekil vermemiz gerekir yoksa ütüsüz pantolondan bir farkımız kalmaz.  Bu da biz bayanların saçlarından nefret etmesine neden olur.Bunun önüne geçmemiz için bir çok saça şekil veren bazı şekillendiricilerden yararlanabiliriz. Bunlardan bazıları; taraklı fön makineleri, maşa ve değişik şekillerdeki bigudilerdir. Ayrıca saça şekil veren saç köpükleri ve saç jölelerini. de unutmamalıyız.Kısa bir hatırlatma: Jöleyi sürerken onun kafa derinize değmemesine dikkat edin. Aksi takdirde saç dipleriniz hava almaz ve saç dökülmesi gibi istenmeyen bir sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yüzünüz hatalı veya cildiniz lekeli, kırışık, bozuk ise saçınızın rengini tecrübeli bir kuaföre danışarak açık renge boyatın. Bu, dikkatin yüzünüzden çok saçlara çekilmesini sağlayacaktır. Bu sayede daha çekici olmanız mümkündür. Dikkat ederseniz yaşlanıp kırışıkların artması zamanında saçınız da doğal olarak beyazlamaktadır. Yüzünüz eğer kırışmadıysa ise ağarmış saçlar, saç boyalarıyla boyanabilir. Orijinal saç renginizin iki ton açığı veya iki ton koyusu ile boyarsanız doğal bir renge sahip olma şansı elinizde olur. Unutmayın saçınızı bir kez boyadığınız zaman onun devamını getirmeniz gerekir. Yoksa diplerden çıkmış boyasız saçlar sizin son derece bakımsız görünmenize neden olur. Eğer saç renginizde gölgeler, parlaklıklar istiyorsanız  kuaförünüzün yardımına ihtiyacınız var demektir ve mutlaka profesyonel bir yardım alın.Benden bir uyarı daha röfle yaşlı görünmenize neden olabilir, tercih etmeyin. Bunları yaptırmak için yine çok profesyonel bir kuaföre ihtiyacınız var demektir. Boyalı saçlara sahip bayanlar , saç bakımına diğerlerinden daha fazla önem vermelidirler. Ve aşağıda yazdığım özelliklere dikkat ederlerse her koşulda gözler üstünüzde olacaktır eminim.
Yüz şeklinize göre, saç boylarını, şu şekillerde değiştirebilirsiniz:
Yuvarlak Yüzlü Hanımlar: Dikkati tepeye çekin, ya da yanaklarınızı örtün. Kısa saçlar çoğu zaman daha güzel durucaktır.
Uzun Yüzlü Hanımlar: Saçları dalgalarla, buklelerle kabartarak iki yana genişlik sağlayın. Bu modele  en iyi orta boyda saç gider. Dolgunluk kulak hizasından başlamalıdır.
Köşeli Çeneye Sahip Hanımlar: Çene hattınızı örtün.Ve düz saç yanakların üzerine düşecek şekilde kesilerek daha hoş hale getirilebilir. Dalgalı saçlar ise  çene hattınızı daha yumuşak gösterir, aynı zamanda alın açık bırakılmalıdr.

Küçük Yüzlü iseniz;: Saçlarınızı geriye doğru tarayın. Genişlik ve yükseklik sağlamak için yüzünüzü saçlarınızla sarın.
Büyük Yüzlü iseniz: Saçlar yüze düşmeli yanaklarında sadece bir kısmını örtmelidir. Saçların alında kakül ya da perçem şeklinde olmaları saça daha marjinal bir görüntü yaratır.

Büyük Burunlu bayanların ise : Bakışları başın başka yanma çekerek burnu kamufle etmeleri gerek bunun içinde dikkatleri tepeye çekmek daha iyi olucaktır. Bunun için kısa saçlar kabartılmalı, uzun saçlar ise tepede toplanmalıdır.
Geriye Doğru Çenede ise : Saç çene hizasında kabartılacak kadar uzun olmalıdır.

Hemen belirtmeliyim ki bu yılın en şanslı bayanları kısa boylu olanları. Çünkü kısa saç modelleri uzun boylu hanımları olduklarından daha uzun şişman bayanları ise daha kilolu göstermektedir.  Çünkü kısa saç insana hacim verir. Daha hacimli bir görüntü ise bence daha çok  zayıf bayanlar için idealdir. Kısa boylu bayanlar için dediğim gibi en mantıklı  kısa saç modelleridir. Çünkü boyu daha uzun göstermektedir. Benim gibi kısa boydan muzdarip iseniz hemen kuaförünüze koşun ben öyle yaptım çünkü çokta memnunum.  Aslında en kullanışlı saç modeli de kısa saçlardır zaten. Bakımı da ,derlenip toplanması da  kolaydır. Sabahları işe giderken 1 saat saçlarınıza ayırmanız  gerekmez. En kısa zamanda güzel bir saç modeli yapar ve evden çıkarsınız. Bundan dolayıda en pratiği de  kısa saçlardır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Matraş Çanta Koleksiyonu başlıklı makalemizde çanta koleksiyonu, geometrik desenli çanta ve giyim stili hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • küt saç modelleri
  • katl kt sa modelleri
  • küt saç modelleri 2013
  • kisa sac modelleri
  • küt saç kesim modelleri
  • küt kesim saç modelleri
  • Kısa küt saç
  • k?t sa? modelleri
  • küt saç kesimi
  • kut sac kesimleri

Hakkında Moda

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>