Küt Saç Modelleri

Merhaba sevgili hanımlar;

Daha önceki yazılarımda olduğu gibi bu yazımda da 2015’in en popüler trendlerini sizlerle paylaşacağım. Bakımlı kadınlar kendilerini belli etmeye başlayıp, 2015’ün trendlerini uygulamaya başladılar bile diyorum ve yazıma başlıyorum. Bu sefer ki yazımda  2014 yılının en popüler saç modelleri arasında yer alan küt saçlar hakkında bilgiler ve paylaşımlarda bulunacağım.

Yaş problemi olan ya da olmadığı halde kendine eziyet eden kadınlar bu küt saç modeli sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek, buna emin olabilirsiniz. Hem de kullanılışı çok pratik olacaktır. Eğer, benim gibi üşen geçseniz tam sizlik bir model 🙂 Ve görüyorum ki, hanımlar başlamış bile upuzun, dalgalı, düz, kıvırcık saçları kestirmeye. Bu da hanımların zaten modayı yakından takip ettiğini gösterir. Ve özellikle ense  kısmında çok güzel duran küt saç modeli, kendine ve saçlarına güvenen kadınların özellikle tercih etmelerinden yanayım. 2015 yılında ise bu modelden farklı renklerde göreceğiz. Özellikle kızıl saç modelleri ve sarı saç modelleri hakim olacağa benziyor ama benim tercihim doğallıktan yana tabii ki. Eklemeliyim ki, erkeklerin boyalı saçlara ilgisi artık yok denecek kadar azaldı, bu da size küçük bir dip not. İlla ki bu renklerden vazgeçemem diyorsanız ve bu modelde olacak deyip direniyorsanız,  mutlaka ten renginize göre, kızıl ve sarı renkleri tercih edin. Ayrıca kadınların yine değişmeyen bir tercihi de şüphesiz ki benimde tercih ettiğim siyah renk. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine en çok tercih edilen ve trend saç modelleri arasında yer alacak. Ve hemen ekliyorum ki koyu kırmızı ruj bu modelin yanında muhteşem duracak.

kırmızı rujlu yeşil desenli elbiseli koyu kahverengi saçlı kadın

koyu kırmızı rujlu küt saç kesimli saç modeli

 

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri Yüz Şeklimizi Belirler Mi?

Kısa saç modellerinde hepimizin bildiği gibi model çeşitliliği fazladır. Biraz jöle veya sprey yardımıyla  ıslak ve canlı saç modellerine de sahip olabiliriz. Kısa / renkli saç modelleri saçlara  hareket ve enerji katarak, yüz çerçevemize düşen saç tutamları ise kaşımızı, gözümüzü, burnumuzu ve ağzımızı olduğundan daha seksi ve canlı gösterir.

Aynı zamanda bunlar iç yüz içerisindedir. Hemen iç yüz, dış yüz ne demek der dediğinizi duyar gibiyim; hemen açıklıyorum. Yüz şekilleri için yapılan saç modelleri, iç yüz ve dış yüz olarak ikiye ayrılır. Saçların üstünde yapılan hareketler dışını, yüz şeklinize düşen saçlarda iç yüzünüzü belirler. Kısa saçta 1 milimlik dahi  saç olsa saç modeli yüzümüzü etkiler. Saçların tepesinde yapılan bir hareket yüzü olduğundan daha iri gösterecektir. Bunu da hangimiz isteriz ki? Gözümüzün üstüne düşen saç tutamları bir milim dahi olsa yüzü daha uzun gösterir. Bu da bize pahalı ama güvenilir kuaförlerden asla vazgeçmememiz gerektiğini gösterir.

kahverengi kaküllü küt saç modeli

kaküllü kahverengi küt saç modeli

 

Kısa Saç Modelleri Hangi Yüz Hatlarına Yakışır?

Saçlarımız yüzümüzün çerçevesidir ve unutmamalıyız ki moda saçta başlar. Doğru seçilmiş saç rengi ve modeli de bunu doğrular. İnsanın olduğundan çok daha güzel görünmesini sağlar. Bu nedenle de, öncelikle kendimize iyi bir kuaför edinerek işimize başlayacağız. Saçınızı yıkadıktan sonra, fönleyip şekil vermemiz gerekir yoksa ütüsüz pantolondan bir farkımız kalmaz. Bu da biz kadınların saçlarından nefret etmesine neden olur. Bunun önüne geçmemiz için bir çok saça şekil veren bazı şekillendiriciden yararlanabiliriz. Bunlardan bazıları; taraklı fön makineleri, maşa ve değişik şekillerdeki bigudilerdir.

açık sarı dalgalı dolgun küt saç modeli

açık sarı dalgalı dolgun saçlı pembe rujlu kız

 

Küt saç modeli nasıl yapılır?

 

Ayrıca, saça şekil veren saç köpükleri ve saç jölelerini de unutmamalıyız. Kısa bir hatırlatma: Jöleyi sürerken onun kafa derinize değmemesine dikkat edin. Aksi takdirde, saç dipleriniz hava almaz ve saç dökülmesi gibi istenmeyen bir sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yüzünüz hatalı veya cildiniz lekeli, kırışık, bozuk ise saçınızın rengini tecrübeli bir kuaföre danışarak açık renge boyatın. Bu, dikkatin yüzünüzden çok saçlara çekilmesini sağlayacaktır. Bu sayede daha çekici olmanız mümkündür. Dikkat ederseniz yaşlanıp kırışıkların artması zamanında saçınız da doğal olarak beyazlamaktadır. Yüzünüz eğer kırışmadıysa ağarmış saçlar, saç boyalarıyla boyanabilir. Orijinal saç renginizin iki ton açığı veya iki ton koyusu ile boyarsanız doğal bir renge sahip olma şansı elinizde olur. Unutmayın saçınızı bir kez boyadığınız zaman onun devamını getirmeniz gerekir. Yoksa diplerden çıkmış boyasız saçlar sizin son derece bakımsız görünmenize neden olur.

Eğer saç renginizde gölgeler, parlaklıklar istiyorsanız  kuaförünüzün yardımına ihtiyacınız var demektir ve mutlaka profesyonel bir yardım alın. Benden bir uyarı daha, röfle yaşlı görünmenize neden olabilir, tercih etmeyin. Bunları yaptırmak için yine çok profesyonel bir kuaföre ihtiyacınız var demektir. Boyalı saçlara sahip kadınlar, saç bakımına diğerlerinden daha fazla önem vermelidirler. Ve aşağıda yazdığım özelliklere dikkat ederlerse her koşulda gözler üstünüzde olacaktır eminim.

 

asimetrik kesim koyu siyah renkli pembe rujlu saç modelli rihanna

pembe rujlu önü perçem kısa saç modeli

Yüz şeklinize göre, saç boylarını, şu şekillerde değiştirebilirsiniz:

Yuvarlak Yüzlü Hanımlar: Dikkati tepeye çekin, ya da yanaklarınızı örtün. Kısa saçlar çoğu zaman daha güzel duracaktır.

Uzun Yüzlü Hanımlar: Saçları dalgalarla, buklelerle kabartarak iki yana genişlik sağlayın. Bu modele  en iyi orta boyda saç gider. Dolgunluk kulak hizasından başlamalıdır.

Köşeli Çeneye Sahip Hanımlar: Çene hattınızı örtün. Ve düz saç yanakların üzerine düşecek şekilde kesilerek daha hoş hale getirilebilir. Dalgalı saçlar ise, çene hattınızı daha yumuşak gösterir, aynı zamanda alın açık bırakılmalıdır.

 

Kolay ve Şık Topuz Saç Modelleri

Küçük Yüzlü iseniz;: Saçlarınızı geriye doğru tarayın. Genişlik ve yükseklik sağlamak için yüzünüzü saçlarınızla sarın.
Büyük Yüzlü iseniz: Saçlar yüze düşmeli yanaklarında sadece bir kısmını örtmelidir. Saçların alında kakül ya da perçem şeklinde olmaları saça daha marjinal bir görüntü yaratır.

Büyük Burunlu bayanların ise : Bakışları başın başka yanma çekerek burnu kamufle etmeleri gerek bunun içinde dikkatleri tepeye çekmek daha iyi olacaktır. Bunun için kısa saçlar kabartılmalı, uzun saçlar ise tepede toplanmalıdır.
Geriye Doğru Çenede ise: Saç çene hizasında kabartılacak kadar uzun olmalıdır.

Hemen belirtmeliyim ki bu yılın en şanslı bayanları kısa boylu olanları. Çünkü kısa saç modelleri uzun boylu hanımları olduklarından daha uzun şişman bayanları ise daha kilolu göstermektedir.  Çünkü kısa saç insana hacim verir. Daha hacimli bir görüntü ise bence daha çok  zayıf kadınlar için idealdir. Kısa boylu bayanlar için dediğim gibi en mantıklı  kısa saç modelleridir. Çünkü boyu daha uzun göstermektedir. Benim gibi kısa boydan muzdarip iseniz hemen kuaförünüze koşun ben öyle yaptım ve çok da memnunum.  Aslında en kullanışlı saç modeli de kısa saçlardır zaten. Bakımı da, derlenip toplanması da  kolaydır. Sabahları işe giderken 1 saat saçlarınıza ayırmanız  gerekmez. En kısa zamanda güzel saç modeli yapar ve evden çıkarsınız. Bundan dolayıda en pratiği de kısa saçlardır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Matraş Çanta Koleksiyonu başlıklı makalemizde çanta koleksiyonu, geometrik desenli çanta ve giyim stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

2 Responses

  1. kadın dedi ki:

    Güzel saç modelleri var içlerinde

  1. 28 Ekim 2014

    […] Küt saç modelleri, kadınlar için kesinlikle vazgeçilmez saç kesimleri arasında yer almaktadır. Kadınlar kıyafetlerinin tamamlayıcısı olan saçlarının kendi tarzlarını yansıtması açısından farklı modeller kullanırlar. Özellikle uzun saçlar geçmişten bu yana hanımlar için tutku oluştursa da küt saç modelleri son dönemlerin en çok tercih edilen kullanımı en pratik saç kesim modelleri arasında yer almaktadır. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir