Kepeği Önleyen Bitkisel Bakım Formülleri

Kadınlarda da erkeklerde de saçlarda oluşan en büyük problemlerden biri kepektir. Kepek oluşmaya başladıktan sonra kimi insanda hangi şampuanı kullanırsa kullansın iyi sonuç alınamayabilir. Zaten kimyasal içerikli bu şampuanların bazıları kepek oluşmasını tetiklemekte, saça verdiği yıpratıcı etkilerle bir de kepek belasını başımıza sarmakta. Siyah bir elbise giyildiğinde omuzlara düşen beyaz noktacıklar kâbusunuz mu oldu? Evinizde var olan şeylerle buna çözüm üretebileceğinizi söylesek? Evet, çok basit yöntemlerle hem de bitkisel yollarla kepekten kurtulmak mümkün. Tabi öncelikle saçınızı spreyden, jöleden ve çeşitli şekillendirici kremlerden uzak tutarak başlamalısınız. Çünkü bu ürünlerle beraber hangi tedaviyi uygularsanız uygulayın kepekler yeniden oluşup sizi kızdırmaya devam edecektir.

İlk olarak vereceğimiz formül çok etkili bir yöntemdir. İki kaşık elma sirkesini bir bardak suya ekleyin ve karıştırın, yatmadan önce saç diplerine iyice yedirin. Başınızı havluyla sarın. Uyuyun ve uyandığınızda sabah ilk iş saçını yıkayın. Şampuanla temizledikten sonra sirkeyle tekrar yıkayın. Tekrar suyla durulamanıza gerek kalmayacaktır. Haftada bir 12 hafta boyunca bu tarifi uygulayın ve sonuçları kendi gözlerinizle görün. Bu size zor gelirse saç diplerinize 4 günde bir, bir kaşık limon suyu, 2 kaşık sirke karışımıyla masaj yapın. Kokusu sizi rahatsız edebilir; ancak kepekten kurtulmada mutlaka iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Rahatlıkla siyah kıyafetler tercih edebilmek için bu formüllerle kepekten kurtulmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir