Kadınlar Neden Çok Konuşuyor?

Hepimizin bildiği ve çekinmeden dile getirebildiği üzere kadınlar, neredeyse her zaman erkeklerden daha fazla konuşmaktadır. Bunu çeşitli durumlarda kendimiz için avantajlı bir hale getirerek, şartların sağlamış olduğu faydalardan yararlanırız. Özellikle de erkekler bu konuşmalarımızı dinlemiyorlarsa, bu konuşmanın sonunda azap görecek kişiler muhakkak erkekler olacaktır.

Kadınlar erkeklerden daha çok konuşur. Çünkü…

 

Kadınlar ve Erkekler

Erkek ve kadın cinsiyetlerinin belki de var oldukları ilk andan itibaren kadınların daha çok konuştuğu varsayılır ve erkekler de bu durumdan her zaman şikayetçi olmuşlardır. Erkeklerin düşüncesi kadınların sürekli konuştuğu ve en çok konuşan varlıklar olduklarıdır. Ancak, bu suçlama bazı zamanlarda biz kadınlara göre tamamen asıl ve haksız bir suçlamadır.

Kadınlar neredeyse her zaman daha detaylı düşünen canlılardır ve ince detaylara erkekler için ne kadar önemsiz olsa da daha fazla takılı kalabilir. En nihayetinde de, kadınlar olarak iç güdülerimizi kullanarak bu durum hakkında konuşmaya ve şikayetçi olmaya başlarız.

Bu olayları tıbbi olarak da açıklamak mümkündür. Normal şartlarda beynimizin sol kısmı farklı yoğunluklarda konuşma yeteneğini aktifleştiren bölümlerden oluşur. Erkeklerde bu durum çok açık bir şekilde ortaya çıkmasına rağmen, biz kadınlarda beynimizin sol ön kısmında özel bir alan daha vardır ki bu ilave bölge nedeniyle konuşma fonksiyonlarımız daha hızlı bir şekilde aktifleşir. Beyinlerimizin sağ kısımlarında da ekstra bir bölüm konuşma aksiyonlarımızı tetiklemek ile görevlidir ancak bu alan sol kısımdaki bölüme göre oldukça küçük boyuttadır. Beyinlerimizin iki tarafında da yer alan bu alanların kadınlarda daha gelişmiş olması, bizlerin daha fazla konuşmasını sağlamaktadır ve erkeklerde de bu bölgeler çoğu beyin fonksiyonunda olduğu üzere daha az gelişmiştir.

Kadınların beyinlerindeki bu özel bölmelerin bir avantajı da kadınlar her zaman moda hakkında bilgilere yani moda haberleri konusunda daha fazla dikkatlidirler.

 

Kadınlar neden susar?

Moda Blogu özel yazısı kadın neden susar adlı kısa bir parçayı alt kısımda bulabilirsiniz.

Bazen avaz avaz susmak çok zor diyor bir kız; belkilerin birikmesi, hem de sana rağmen. Kadın konuşarak anlatamadığı için susar, nasıl yaparsın, değer mi buna söyle diye bağırmak isterken hem de… “Zorlama beni, damarıma da basma, sinirimin geçmesi uzun sürer” yalanlarını duymamak için susar bir kadın. Bu sancıların geçmesini dilediğinde, daha da çok kırılmak ya da üzülmek istemediğinde; gel hadi barışalım dediğinde bir öküzlük ile karşılaşmamak için susar aslında bir kadın. Haydi gel sarılalım da geçsin bu azap dediğinde, “tamam sarılayım da ne değişecek ki?” gibi aptalca sözleri duymamak için susar kadınlar… Gel aşkım, sımsıkı tut elimi ve asla bırakma beni dediğinde elinin geri çevrilme şüphesiyle susar ya da… Kadın susar, hem de için için, acı çekerek, avaz  avaz susar ama göremez erkek; kadın delicesine sevmiştir ama susar yine de çünkü dayanamayacaktır onsuzluğa ve sadece susar… Bu kadar basit… Kadın gücünün yettiği kadar susar, hem de canı yanmasına rağmen susar. Gücünün yetmeyeceğini bilse de susar çünkü kadın sevmiştir…

Bir önceki yazımız olan Kadınları Tahrik Etmenin Yolları başlıklı makalemizde cinsel uyarı bölgeleri, döl yolu ağzı ve g noktası hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir