Kabarık ve Doğal Bayan Saç Modelleri

Kabarık saçlara sahip olan bayanların en çok yakındığı şey saçlarını şekle sokamama ve yapacak bir saç modeli bulamamaktır. Aslında kabarık saçlar için de uygulanabilecek olan doğal pek çok bayan saç modeli bulunmaktadır. Doğal bayan saç modelleri arasında kabarık saçlara uygulanabilecek olan modellerden birisi ise, doğal dalgalı bayan saç modelleridir. Bu modeller yapısı gereği zaten kabarık olduğundan saçınızın şekil almasına ve kötü görüntünün giderilmesine yardımcı olur.

Bu saç modellerini eliniz yardımı ile nemli ya da ıslak saçlarınızı mıncıklayarak yapabilirsiniz. Bunun dışında dağınık topuz modellerini kabarık saçlara sahip olan bayanlar rahatlıkla kullanabilir. Bu saç modeli oldukça doğal ve hoş bir görünüm yaratacak ayrıca saçınızın kötü ve kabarık görüntüsünden sizi uzaklaştıracaktır. Bu modellerin yanı sıra saçlarınızı düzleştirerek kullanabilir ve böylelikle saçlarınızın hacmini azaltabilirsiniz. Kabarık saç modelleri bunların yanında kıvırcık saç modelleri de sıkça kullanılmaktadır. Özelliği zaten kabarıklığında olan bu modeller ile farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Bu modellerin dışında örgü saç modellerini de kabarık saçlar için kullanabilirsiniz. Kabarık ve doğal bayan saç modelleri küçük suratlı bayanlar için oldukça uygundur. Fakat saçlarınızın normal görünmesini istiyorsanız yatıştırıcı ve saç spreylerinden kullanabilirsiniz. Kabarık saçlar için katlı saç kesimleri pek uygun bir seçim değildir. Kabarık saçlarınızdan hoşlanmıyorsanız daha çok onu doğal topuz olarak kullanmaya özen göstermelisiniz. Kabarık saçlar için yatıştırıcı krem ve serumları da saçlarınızda kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir