Hamile Olduğumu Öğrendiğimde Neler Yapmalıyım?

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ve ilk ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz… Önünüzdeki 9 ay gerçekten çılgınlıklarla dolu olacak. Belki Moda Blogu olarak anlatacaklarımız daha sağlıklı ve programlı bir hamilelik dönemine girmeniz için faydalı olacaktır. Size yapmanız gerekenleri 7 madde halinde bir alt kısımda sunuyoruz.

 

1- Hemen Doktorunuzdan Randevu Alın

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde elbette ilk yapmanız gereken doktorunuzdan randevu almak olmalı. Öncelikle yapacağı daha kapsamlı testler ile hamileliğinizi onaylayacak ve hemen sonrasında da iyi bir hamilelik süreci geçirmeniz için gerekli plan programa başlayacaktır.

 hamile olduğumu anlatmalı mıyım

Hamile olduğumu anlatmalı mıyım?

2- Ne Zaman Söyleyeceğinize Karar Verin

Bu kişisel bir karar. Her çift farklı karar verebilir. Herkese birden mi yoksa önce sadece ailelerinize mi söyleyeceksiniz ve bunu ne zaman ne şekilde yakacaksınız siz karar vermelisiniz. Bu konuda doğru ya da yanlış bir tutum yok. Sadece partnerinizle ortak karar verin yeter.

 

3- Doğum Öncesi Vitaminlere Başlayın

Doğum öncesi vitaminler sağlıklı bir hamilelik geçirmenize yardımcı olacaktır. Doktorunuza danışarak vitamin takviyesine başlamanızda fayda var.

 

Hamilelik İzni

Hamilelik İzni

Hamilelik İzni

Erken planlama yamak ve son anda aksilik yaşamamak için çalıştığınız şirketin hamilelik izni ile ilgili politikasını öğrenin. Haklarınızı en baştan bilmek, size iş yerinde de ayrı öz güven ve rahatlık sağlayacaktır.

 

5- Kötü Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

Hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez, hala kurtulamadığınız kötü alışkanlıklarınız varsa hepsinden kurtulmalısınız. Alkol, sigara, dışında çok sıcak su ile alınan duşlar da kötü alışkanlıklar arasında sayılabilir. Bu konularda doktorunuza soru sormaktan çekinmeyin.

 

Hamilelik Beslenme

Hamilelik Beslenme

6- Sağlıklı Beslenin

Hali hazırda yapmıyorsanız, bunda sonra yapmak zorundasınız. Artık besinlerinizi tüketirken daha dikkatli ve seçici davranmalısınız, çünkü bundan böyle sadece kendiniz için beslenmiyorsunuz, bebeğinizi de düşünmelisiniz. Doktorunuz size bu konuda yardımcı olacaktır, ayrıca internet üzerinden de pek çok sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Hamile Şımarıklık

Hamile Şımarıklık

7- Kutlayın, Kendinizi Biraz Şımartın

Ve elbette bir kutlama yapmalısınız! Aşkınızın meyvesi yolda. Hayatınızın unutulmayacak dönemlerinden birinin içine girdiniz ve bunu kutlamak bu yeni anne adayının en doğal hakkı! Kendinizi bir nebze de olsa şımartın, çünkü siz ömrünüzün geri kalanında dünyanın en değerli varlığına sahip olacaksınız.

 

Sizler de sorularınız ve eklemeleriniz ile bu konuya katkı sağlayabilirsiniz. Lütfen, katkıda bulunmaktan çekinmeyiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kadınları Tahrik Etmenin Yolları başlıklı makalemizde cinsel uyarı bölgeleri, döl yolu ağzı ve g noktası hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir