Evinizi Geniş Göstermenin Yolları

Yeni taşındığınız eviniz küçük olabilir, vereceğimiz tüyolarla evinizin metre karesini büyütemezsiniz, fakat daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Evinizin odaları küçük diye panik yapmanıza gerek yok. Doğru dekorasyon ve doğru eşyalarla evinizi ya da belli bir odayı çok daha büyük gösterebilirsiniz. Bunun için vereceğimiz bilgilere gelin birlikte göz atalım.

Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey evinizdeki gereksiz eşyaları ortadan kaldırmak olacak. Örneğin, boş yere yer kaplayan bibloları ortalıktan kaldırmakla başlayın. Çok fazla biblo yerine bir kaç tane gerçekten beğendiğiniz biblo satın alın. Bulunduğunuz ortamda ne kadar çok eşya olursa alan o kadar daralır ve beynimiz birden fazla şeyi aynı anda görmek zorunda kaldığı için zihinsel olarak bulunduğumuz ortam bize olduğundan daha fazla dar gelir.

Duvarlarınız koyu renkse bunu bir an önce değiştirin. Mutfak için şu sıralar revaçta olan çok açık limon sarısını deneyebilirsiniz. Salon için ise beyaz, krem ya da çok açık pudra rengini deneyin. Kotu renkler ortamı kasvetli ve dar gösterir. Açık renkler ise ortama ferahlık ve genişlik sağlar. Koyu renkleri seviyorsanız bunu duvarda değil belli başlı küçük objelerde kullanın.

Tavanınız çok alçak olabilir. Bunun için üzülmenize gerek yok. Şu sıralar trend olan duvar kağıtlarını deneyebilirsiniz. Boyuna doğru çizgili bir duvar kağıdı tavanınızı olduğundan daha yüksek gösterecektir. Bu duvar kağıdının mümkün olduğunca açık renk olmasına dikkat edin.

Mobilya olarak yine açık renkli mobilyaları tercih etmeniz evinizin daha geniş gözükmesini sağlayacaktır. Cam ya da akrilik tablalı mobilyalar evinize hem ferah bir hava katacak hem de çok modern duracak.

Sandalyelerinizi katlanabilir seçerseniz yerden tasarruf etmiş olursunuz. Böylece sandalyeye ayıracağınız yeri başka bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Göz hizamıza denk gelen objeler odanın daha kalabalık gözükmesini sağlar. Bunu önlemek için odanın göz hizasını mümkün olduğunca boş bırakmaya çalışın.

Evinizde perde yerine stor kullanırsanız, perdenin yarattığı kalabalıktan kurtulmuş olursunuz. Bu da evinizin daha büyük gözükmesini sağlar.

Dekoratif eşyalar seçerken mutlaka saydam ya da açık renk olmalarına özen gösterin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir