Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Biz kadınlar hem değişim isteyip hem de sonucundan memnun olmayız. Ya da değişim bize korkutucu gelir. Saçlarımız da genel de değişimin ilk başlangıcıdır. Sıkıldığımızda, bunaldığımızda, ya da sadece farklı olmak için saçlarımızın rengini değiştiririz. Ama sorun şu ki bazen renk tonunu beğenmeyiz. Ya da saçımıza kimyasalların vereceği zarardan korkarız. Ne mi yapmalıyız? Üzülmeyin bayanlar çözüm basit doğal yaşam bize bunun da kolaylığını sunmuş.

Saçınız da yapacağınızın çok az bir ton da olmasını ya da parlaklık kazanmasını istiyorsanız size en iyi önerim eczaneden alacağınız C vitamini tabletti. Bir adet C vitamini tabletini iyice ezin ve şampuanınızla karıştırarak saçınıza uygulayın.  Bu şekilde 10 dakika bekleyin ve durulayın saçınız da ki ışıltı gözle görülür derece de olacaktır.

Bir diğer yardımcımız ise limon. Limon eskilerden bu yana saça verdiği besinle bilinir zaten. Ancak limonun saçınızda renk değişimi yapması için bu işlemi bol güneşli bir günde yapmanız gerekiyor. Bir adet limonu 10 buçuk su bardağı su ile karıştırın. Daha sonra bu sıvıyı saçınıza sürün ve güneşe çıkın. Saçınız tamamen kuruyana kadar güneşte bekleyin.

Papatya da bilinen iyi açıcılardandır. Papatya hem saça canlılık verip bakım yapar hem de renginde doğal bir renk oluşturur.  Bu işlem için 10 adet kurutulmuş papatyayı bir miktar su ile kaynatın ve bir süre demlenmesi için bekleyin. Daha sonra çayı saçınıza uygulayın ve 15-20 dakika bekleyip durulayın.

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir