Erkek Ve Kadınların Umutsuz Beklentileri

Kadınlar ve erkekler sürekli gereksiz ve saçma beklentiler içinde olmayı nasıl başarıyorlar şaşırıyorum üstelik bunu birbirlerinden bekliyorlar; iki farklı cins, arzular ve beklentiler… Üstelik tek amaçları da birbirlerini mutlu etmek; ne tezatlık ama.

Moda blogu ekibi olarak öncelikle kadınlar karşı cinsten neler bekliyor diye düşündük ve sizler için çok kaliteli bir yazı hazırladık… Umarız ki yazının sonunda bizlere hak vereceksiniz…

 

Yemek Yapmayı Bilen Erkekler

Yemek Yapmayı Bilen Erkekler

YEMEK YAPMAYI BİLEN ERKEKLER

Yemek yapmasını bilen erkek  genellikle bir kadın için çok şey ifade eder. Öncelikle, bir kere kadın her zaman yemeği kendisinin yapmak zorunda olmayacağını düşünür. İkincisi ise yemek yapmayı bilen erkekler birlikte keyif alarak bir şeyler yapmaktan mutlu olacağınızı gösterir. Fakat, en önemlisi kadının yerinin mutfak olduğu yönündeki demode anlayışı bir kenara attığınızı bilir. Bu durum ise ilişkinin standart ve klişe olmama ihtimalini gözler önüne serecektir. Erkeklerin mutfaktaki becerileri ve çekici ustalıkları kadınları bir hayli çok etkileyecektir. Bundan kesinlikle ama kesinlikle hiç şüpheniz olmasın.

 

Heyecanlı Erkekler

Heyecanlı Erkekler

HEYECANLI ERKEKLER

Heyecanlı erkekler, kadınlar için bir ilişkide olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Fakat erkekler serinkanlı(ymış)  rolü yapmayı da bir hayli çok severler. Bu yüzden de bir erkek herhangi bir konuda heyecanlandığını hiç çekinmeden belli ederse, erkekteki bu ilkel duyguyu kadınlar da şüphesiz ki cazip bulur ve etkilenir. Bunların yanı sıra, bu heyecan verici durum partneriyle ilgili bir konuysa kadınlar genellikle mutlu olurlar, erkeğin soğuk olmaktan çıkıp da daha insansı olduğunu görmek kadınlara daha güven verici ve daha samimi gelmektedir. Erkekler, bu söz size: kendinizi kasmayın ve fırsat bulduğunuzda kendinizi  bir kutu sakinleştirici içmiş gibi bırakın ki kadınlar sizin karşınızda daha kolay bir şekilde etkilensin. Dahası, mutlu ve sürekli olarak ilgili bir ilişkiye sahip olmak için bunu kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

 

Modayı Takip Eden Erkekler

Modayı Takip Eden Erkekler

 

MODAYI TAKİP EDEN ERKEKLER

Kadınlar hepsi olmasa da bir çoğu moda ve moda ile ilgili benzer konuları takip eden erkekleri beğenirler. Özellikle de kadınların, sevgilileri ya da eşleri ile alış verişe çıkma istekleri ise bilinen bir gerçektir. Çoğu erkek bu durumdan rahatsız olsa da bazı erkekler modayı takından takip ederler ve eşleriyle moda üzerine paylaşımlarda bulunmaktan keyif alırlar. Evet, böyle bir erkeği bulduğunuzda kaçırmamalısınız 🙂

 

 

Düşünceli Erkekler

Düşünceli Erkekler

DÜŞÜNCELİ ERKEKLER

İlişkiler dünyasında düşünceli olmanın önemi büyüktür, öyle ki düşünceli erkekler ise ilişkilerin başlıca vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Erkekler, sadece çiçek vermekle kalmayın, stres dolu bir günün sonunda eve onun en sevdiği şarabı, çikolatayı veya almayı çok istediği bir kitabı (artık bunun yerini pahalı elbiseler, ayakkabılar, çantalar ve parfümler aldı)  alarak gelmek ya da önemli bir iş toplantısı öncesi onu arayıp şans dilemek… Görüldüğü gibi bunlar çok zor şeyler değil, ancak bunlarla birlikte kadınları çok mutlu etmek pek tabii mümkün. Yani onu önemsediğinizi ve onunla ilgilendiğinizi gösteren herhangi bir şey, düşünceli olmak bazen fedakarlık yapmaya gider ve bu da son derece etkileyici olmakta. Örneğin, büyük alışveriş merkezlerinden birine ona harika yüksek topuklu ayakkabılardan almaya gitmek gibi… (İşte tam da bundan bahsediyoruz…)

 

Samimi Erkekler

Samimi Erkekler

 

SAMİMİ ERKEKLER

Erkeksi gösteriler bir kadın için etkileyici olsa da, gerçek samimiyet yani kadınların ayaklarını yerden kesen samimi erkekler olacaktır. Kendi gerçek iç dünyasını sevdiği kadına gösterebilen bir erkek, kendine güven ve dürüstlük demektir ki, bunlarda bir kadını en çok etkileyen unsurlardandır. Kendi kendisiyle dalga geçebilecek kadar kendine güveni olan, bir kadının yanında ağlayabilecek kadar içten bir erkek duygularını saklamadan gösterebilen kişiler kadınlar için  güvenebilecekleri bir erkek anlamına gelir ki kadınlar da buna bayılır. Bu da kadınların beğendiği erkekler kavramını açıklayabilmektedir.

 

Aile Değerlerine Önem Veren Erkekler

Aile Değerlerine Önem Veren Erkekler

AİLE DEĞERLERİNE ÖNEM VEREN ERKEKLER

Ailesine ve kendi akrabalarına, kardeşlerine değer veren, onlara destek olan bir erkek kadınların gözünde çok kıymetlidir. Bir erkeğin akrabalarına nasıl davrandığını gören kadın, kendisine de aynı şekilde davranılacağını düşünür. Eğer erkek ailesine karşı, canı sıkkın anlarında bile sabırlı, nazik davranıyorsa, ileride eşi olacak kadına da öyle davranacaktır. Ayrıca ailesine yakın olması, o erkeğin sevmeyi ve sevilmeyi bildiğini gösterir. Çocukları seven erkeklere de kadınlar büyük ilgi gösterir hatta dayanılmaz bulurlar.

 

Şimdi de karşı cins bizden neler bekliyormuş onu inceleyelim:

1- Bir risk aldığında destek çıkılması. Erkekler zaman zaman maceraya atılma isteğine kapılabilirler ve bu macerada yanlarında ya da arkalarında bir güç hissetmek isterler. Örneğin kariyer değişikliğine gitmek istediğinde partnerinize destek çıkmanız, ona cesaret verir ve bu desteğiniz kesinlikle onu çok mutlu eder.

2- Bazı sırlara sahip olma hakkıda en önemli isteklerden biridir. En yakın arkadaşının sevgilisini aldatması gibi şeyleri sizinle paylaşmak istemeyebilir ki bu da erkeklerin kendi aralarındaki konuşmaları kadınlar ile paylaşmama isteklerinden kaynaklanmaktadır. Bu sır eğer ilişkinize zarar vermeyecek bir şeyse, kendinizi tehdit altında hissetmenize kesinlikle ama kesinlikle gerek yoktur. Bazı şeyleri kendine saklaması, onun olgunlaştığının göstergesidir ve bu durumdan rahatsız olmamalısınız çünkü ona yapacağınız baskılar ilişkinizi gereksiz yere yıpratabilir.

3- Kendini suçlu hissetmeden erkek erkeğe dışarı çıkma isteği ise bir diğer isteği olacaktır. Bir erkeğin hanım evladı olarak gözükmemesinin tek yolu arada sırada erkek erkeğe takılmasından geçmektedir. Bir ilişkide güven çok önemlidir, unutmayalım. Erkek erkeğe genellikle sadece lafta muhabbet ederler ve bu anlarda sizi aldatma ihtimalleri neredeyse sıfırdır. Bırakın, erkek erkeğe birbirlerinin gazını alsınlar 🙂

 

Brad Pitt

Brad Pitt

4- Seks için yeşil ışık yakmak. Evet, biraz ilginç bir durum olsa da bazı ilişkilerde bu serbest olabilmektedir. Ama neredeyse milyonda bir ihtimal diyebiliriz. Erkekler, fırsat doğduğunda beraber olmak istedikleri beş ünlüden biriyle yatabilme hakkının sonuna kadar arkasındalar. Yani siz de Brad Pitt‘i gördüğünüzde üstüne atlayabilirsiniz , bu da her şeyde olduğu gibi karşılıklıdır 🙂

5- Tuttuğu takım kaybettiğinde yalnız kalmak isteyebilirler ve onların üzerine gitmemeniz ilişkinizin sağlığı açısından daha sağlıklı olacaktır. “Bir daha ki sefere şampiyon olursunuz ” demek yerine onu acısıyla baş başa bırakın ve o an ki üzüntüsünü kısa süreliğine de olsa kendi başına yaşamasına izin verin.

6- Anlattıklarının dinlenmesi isterler. Anlattıklarını kesmeden sonuna kadar dinleyip, koşulsuz hak vermeniz erkekleri bir hayli mutlu edecektir. Tabii onun istediği yorumları da yaparsanız muhteşem bir kadın örneği olursunuz. Sizi baş tacı etmemesi için hiç bir neden kalmaz.

7- Erkekler, yanlış bir şey söylediğinde sabır ve tolerans gösterilmesini beklerler. Bütün günü kuaförde geçirdikten sonra “Saçım nasıl olmuş?” diye sorduğunuzda kuru kuru bir “Güzel olmuş” derse bozulmayın çünkü erkeklerin yapısı kadınlar kadar karmaşık değildir. Erkekler bir durumu sizin kadar detaylı incelemez ise onlara kızmayın, biraz anlayış gösterin. Hatta, eğer esnekliğinizi görürlerse zamanla sizin istediğiniz kıvama da gelebilirler.

8- Erkekler, büyük kahkahalarınızı ve küçük kıkırdamalarınızı bekler. Erkekler, aptalca şakalarına dahi her konuda bolca kahkaha duymaktan hoşlanırlar ve kendilerine karşı öz güvenleri artar.

10- Erkekler, küçük özgürlükler isterler. Tarafların kişiliklerinden taviz vermeden uzlaşmaları çok önemlidir. Siz sinir olsanız bile erkek arkadaşınız bazı huylarından vazgeçmek istemez ki bu da onun en doğal hakkıdır çünkü bir orta yolu bulmak gerekir. Klozet kapağını sürekli açık bırakıyor olabilir ama sert bir tavrınız erkeğin inatlaşma duygusunu ortaya çıkarabilir. Bunu önemsememeye çalışın ve ona kısmi olarak da olsa anlayış gösterin. Sizin de onu rahatsız edebilecek alışkanlıklarınız olabilir bunu kesinlikle unutmayın. Ne çok ters tavırlar takının ne de sorumsuzluk gösterin. Ortasını bulmak ilişkinizi her zaman destekler.

Hadi şimdi hepiniz ( her iki cinste) ben bunları zaten yapıyorum diyorsunuz değil mi, itiraf edin 🙂

Ama ben bunları yaptım yine olmadı mı dediniz; işte sorunlarda burada başlıyor. Siz hiç birini yapmadınız sadece beklediniz ve bir şeylerin düzelmesini istediniz. Sonuç ise ortada. Sonu gelmeyen tartışmalar, hakaretler, buz gibi bakışlar ve hatta şiddet.

Her iki cinste beklentileri karşılayamıyorsa; YOLUNA BAKSIN…

 

Bir önceki yazımız olan Kadınları Tahrik Etmenin Yolları başlıklı makalemizde cinsel uyarı bölgeleri, döl yolu ağzı ve g noktası hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir