Erkeklerin Aldatma Sebepleri

Evlilik Danışmanlığı ve Yaşam koçluğu yapmakta olan profesyoneller, erkeklerin sahip oldukları aldatma eğilimlerini altta yer alan nedenler ile açıklıyor.

  • Erkek adam çapkınlık yapar” masalları ile büyürken, hayatın en başarılı erkeğinin en çok kadın ile birlikte olan erkek olması yalanlarını da benimsiyorlar. Ayrıca, bu konuyu kedi aralarında da sıklıkla konuşarak, eşlerini ya da sevgililerini aldatmanın marifet olduğuna inanıyorlar.
  • Hayatta kendilerini dünyanın merkezi zannediyorlar. Bunun sonucunda ise istedikleri ya da kızdıkları zamanlarda eşlerini dövebileceklerini veya rahatlıkla aldatabileceklerini düşünüyorlar.
  • Bir çoğu değer duygusundan ya da öz güvenden yoksun olarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Böyle olunca da, her tavlanan hatun” onların hanesine bir sayı olarak yazılıyor ve kendilerini bulunmaz bir Hint kumaşı zannediyorlar. Evet, çok süperler ve hatta muhteşemler! Aslında, aciz olduklarının farkına varamamaları ise onları daha da basitleştiriyor.
  • Erkek sohbetlerinde bir çok çapkınlık masalı anlatıyorlar ve bunların neredeyse tamamı koca yalanlardan ibaret. Bu nedenle de, yakın çevresi içerisinde daha saygın ve çapkın olarak görülebilmek için aldatmayı tercih edebiliyorlar.
  • Bir çok erkek, annelerinden aldıkları “el bebek, gül bebek” tarzındaki sevgiyi bir türlü kaybetmek istemiyor. Bu yüzden de daha fazla kişiyle birlikte olarak bu sevgiyi en üst düzeyde tutmaya çalışıyorlar ve çocuksu davranışlarına devam ediyorlar.
  • Günümüz kadınlarının öz güvenleri üst seviyeye ulaşmış durumda ve kolay bir şekilde kendilerini ezdirmiyor. Eğer, erkek arkadaşınızdan ya da eşinizden daha güçlü, daha akıllı ya da daha başarılıysanız bunu kaldıramayacaktır. Bu yüzden de, daha düşük seviyedeki; kendilerini daha akıllı, daha başarılı hissedebilecekleri yeni eşler arayabilirler. Bunun anlamı ise aptallıklarını gizleyebilecekleri yeni ufuklar arayabilirler çünkü kendilerini her zaman akıllı zannediyorlar!
  • Bir türlü sorumluluk almayı öğrenemiyorlar ve bu yüzden de ilişkilerin ciddiyetini kaldıramıyorlar. Özellikle de ilişkide belli bir süreç geçtikten sonra kadınlar bunu hissetmeyi tercih ederlerken, erkekler en yakın yoldan çark etmeyi tercih edebiliyor.

 

Kadınlar Neden Aldatılır?

Biz kadınların da bu aldatma konusunda suçlu olduğu taraflar olabilir çünkü biz de insanız ve hatalar yapabiliriz. Ancak, tahmin edilebileceği üzere, büyük bir suç yumağı ise erkeklerin etrafında örülüyor ve başlarını belaya sokmaktan inanılmaz keyif duyuyorlar.

Sizce kadınların aldatılma konusunda hataları neler olabilir? Twitter’dan, Facebook’tan ya da buradan yorum olarak düşüncelerinizi bizim ile ya da diğer okuyucular ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınları Tahrik Etmenin Yolları başlıklı makalemizde cinsel uyarı bölgeleri, döl yolu ağzı ve g noktası hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir