Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı?

Halk arkasında  elma sirkesi kilo problemi olanlara, zayıflamada yardımcı olur, şeklinde yaygın bir inanış vardır. Peki gerçekten elma sirkeli su zayıflatır mı ? Kan şekerinde oluşan dalgalanmayı önleyip, tokluk hissi uyandırdırıp, ara öğünlere engel olması sayesinde kalori oranını düşürdüğü göz önüne alınırsa elma sirkesi zayıflama konusunda yardım eder diyebiliriz. Lakin tek başına zayıflatmaz.

ELma sirkesi ile kilo verme

ELma sirkesi ile kilo verme

 

Elma Sirkesi ve Yararları

Elma sirkesi pek çok hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlara örnek olarak;

  • Sac Bakımı
  • Cilt Bakımı
  • Yüksek tansiyon düşürme
  • LDL kolestrolü düşürme
  • Kan Şekeri Düşürme
  • Tokluk hissi uyandırma
  • Alınan Kaloriyi düşürmesi nedeniyle zayıflamaya etkisi

Elma Sirkesi Nasıl Zayıflamaya Yardımcı Olur?

Zayıflamak, fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, spor ve rejim yapmadan, sadece elma sirkesi ile zayıflayamazsınız. Sadece tokluk hissi yaratacağı için, daha az oranda yemek yemenizi sağlar. Kan şekerini dengede tuttuğu için abur cubur ya da tatlı ihtiyacınızın olmasını engeller.

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılmalı?

Spor ve diyet yaptığınız taktirde zayıflama konusunda yardımcı olan elma sirkesinin kullanımı ile ilgili çeşitli uzman görüşleri vardır. Bu alternatiflerden birini kullanırken midenize zarar vermemesi için su ile birlikte içilmesi önerilir.Elma sirkesi alırken organik ya da filtre edilmemiş olanları almanız gerekir. Marketlerde bulamayacağınız bu sirkeyi İnternet ortamında alabilirsiniz. Elma sirkesi kullanım alternatifleri üç şekilde olmaktadır:

  • Yemek yemeden önce bir ya da iki kaşık elma sirkesi içilmeli
  • Yemek yerken bir ya da iki kaşık elma sirkesi içilmeli
  • Yemek yedikten sonra bir ya da iki kaşık elma sirkesi içilmeli
Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı

Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı

Elma Sirkesinin Sağlık Açısından Zararları

Zayıflamak isterken yanlış uygulamalar sağlığınızdan olmamalısınız. Spor ve diyet yapanlar; daha çok kalori kaybetmek ve kan şekerini dengeleyerek açlık duygusundan arınmak için elma sirkesinden yardım alabilirler.

Kilo problemi olanlar, obezite olanlar veya zayıflamak isteyenler, elma sirkesi tercih ederlerse; mutlaka bir bardak suya bir iki kaşık koyarak kullanınız. Elma sirkesi kullanımında dikkatli olmanız gerekmektedir. yemekler yemeden, yemek sırasında ya da hemen yemek sonunda alacağınız bir iki kaşık sirkeyi midenizi korumak için mutlaka su ile birlikte alın. Günlük sirke limitiniz iki yüz elli mili litre altında olmak zorundadır. Aksi halde ilerideki dönemlerde potasyum eksikliği nedeni olur.

Bir önceki yazımız olan 10 Haftalık Hamilelik Gebelik başlıklı makalemizde gebelik, gebelik bilgileri ve hamilelik hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir