Doğal Güzellik Önerileri

Günümüzde artık doğal bir yaşamla güzellik elde ediliyor. Cilt problemleri maskelerle, yediğimiz içtiğimiz her şeyle çözüme kavuşturuyoruz. Bitkiler, alınan vitaminler de güzelliğimize bir parça daha etki katmaktadır. Yaz kış cildimizi sade ve doğal tutmamız gerek. Cildi besleyici kremler uygulayarak kullanmakla birlikte nemlendiricilerden vazgeçmemeliyiz. Kuru ciltler için daha iyi sonuçlar ortaya çıkar. Özellikle kullanılan kremler nemlendiricilerin değiştirilmemesi gereklidir. Yaz ve kış losyonları, nemlendiricileri ayrı olmalıdır. Güzellik düzenli spor egzersiz sayesiyle de geliştirilmektedir. Düzgün bir fiziğe sıkılaşmış bir cilde sahip olursunuz. Sporun yanında su tüketimi de cildimin duruluğunu doğallığına canlılık katmaktadır.

Kadınların bir sorunu olan gözaltı şişlikleri güzel bir uykuyla bu sorun giderilebilir güzelliğinizden ödün vermezsiniz. Aslında güzel olmayan kadın yoktur. Bakımlı olmayan kadın vardır. Kendine bakmayan kadın kendi güzelliğini keşfetmemiş demektir. Birkaç yöntemle kendine bakım yapmalı insan kremler ve maskeler yeterli olacaktır. Yaz aylarında mutlaka güneş kremleri kullanılmalıdır. Ciltte lekelenme ciddi sorunlar yaratabilir. Kışın ise mutlaka soğuktan korunmak için el, yüz ve vücut kremleri kullanılmalıdır. İnsan kendi bakımına ne kadar dikkat ederse o kadar genç bir görünüme sahip olur. Gün sonunda kalan makyajı silmeli ve ardından temizledikten sonra maske veya nemlendiriciyle cildin rahatlamasını sağlamamız gerekir. Cildimizi yıkadığımızda su ne sıcak ne soğuk olmalıdır. Her zaman ılık suyla cildimizi yıkamalıyız. Güzelliğimiz için cildimize uygulayacağımız her ne olursa olsun çok dikkatli davranmamız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir