Diyet Yaparken Mutsuz Olmayın!

Fazla kilolardan kurtulmak veya formda kalmak için diyet yapmak görünüşte çok kolay bir işlem. Ancak, diyet yaparken kendinizi yorgun, halsiz ve mutsuz hissediyorsanız ve aşırı agresif ya da stresli davranıyorsanız, diyet yaparken bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir ve acilen bu durumu gözden geçirmelisiniz!

Diyet yapmak bayanlar için alışagelmiş bir durumdur. Her bayan hayatında en az bir kez diyet yapmıştır ve birden fazla seferde de diyet yapmayı aklından geçirmiştir! Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, diyetinizin nasıl olacağı değil, diyet yaparken nasıl hissedeceğinizdir! Kendinizi her zaman muhteşem hissetmek istersiniz değil mi?

 

Diyet Yapmak

Diyet Yapmak

 

Diyet Yapmanın En İyi Yolu!

Diyet kişiye özel bir süreç olduğundan en sağlıklı diyet, bir uzmana danışılarak yapılandır. Kulaktan dolma bilgilerle, bilinçsiz bir şekilde diyet yapmak ve sonucunda başarısız olmak, sizi depresif bir moda sürükleyecektir. Bu sebeple sağlıklı diyet yapmaya özen gösterin!

Diyet yapmanın asıl amacı fazla kilolardan kurtulmak, kesinlikle aşırı zayıflamak değil! Başarısız olan diyetlerin ve arkasından gelen mutsuzluk duygusunun temeli, “diyet yapmak” olayını aşırı zayıflıkla bir tutmaktır. Unutmayın bayanlar, mutsuz insanlar daha çok kilo alır! Bu sebeple diyet yaparken pozitif düşüncelerinizden bir saniye bile uzak durmayın ve sağlıklı diyet yapmanın yollarını arayın!

Diyet Yaparken Stresten Uzak Durun!

Diyet yaparken kendinize koyduğunuz hedeflerin kolay ulaşılır ve basit olmasına özen gösterin. Çok uç noktalarda bir hedef belirlerseniz, diyet yapma süreniz uzayacaktır. Uzun zaman alan diyetleriniz de sizleri strese sürükleyerek, diyetinizi yarıda bırakmanıza neden olur. Bu sebeple kolay hedeflere pozitif düşüncelerle ulaşın. Böylece diyetiniz yarıda kalmaz ve diyet yapma isteğiniz sizin psikolojinizi bozmaz!

Eğer diyet yapmak sizi daha asabi ve sinirli bir insan yapıyorsa hemen diyet yapma işlemini durdurun! Mutsuz olmak, kilolu olmaktan daha büyük bir problemdir. Diyet yapmak ve başarısız olmak sizi yıldırmaz ama psikolojinizi bozan diyetlerle uğraşmak ciddi sorunların oluşumuna neden olabilir! Mutsuz ama aynada güzel görünmek yerine, mutlu ve aynadaki görüntünüzle barışık biri olun!

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Güzelliğinize Önem Verin başlıklı makalemizde cilt güzelliği, cilt nemlendirici ve güzellik sırrı hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir