Cilt Güzelliğinize Önem Verin

 

Hepimiz kendimizi seviyoruz. Bu bilindik bir gerçek. Fakat hepimiz kendimize ve cilt güzelliğimize iyi bakıyor muyuz? Makyaj yaptığımız kadar cildimizi temizliyor muyuz? Cilt sağlığına özen gösteriyor muyuz? Aslında cildimizle ilgilenmek o kadar zor değil. Vereceğimiz birkaç güzellik sırrı sayesinde yumuşacık, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin Güzellik Sırları

Buyurunuz güzellik sırrı aşağıda;

Öncelikle cildinizi her gün temizlemeniz gerekmektedir. Peeling amaçlı iyi bir temizleyici ile yüzünüzü temizlediğinizde ölü derilerinizden kurtulmuş olacaksınız ve cilt güzelliğinize gölge düşmeyecek. Yulaf ezmesini toz kıvamına gelene kadar ezerek, ılık suyla karıştırıp yüzünüze sürdüğünüzde de aynı etkiyi alabilirsiniz. Cilt maskesi olan bu yöntemle de, peeling etkisini yakalayabilirsiniz.

Buhar banyosu gözeneklerinizin açılması ve cilt güzeliğiniz açısından oldukça önemlidir. Bir fincanın içine nane ve papatya koyun, sıcak suyla ısıtın. Buharın geldiği tarafa doğru yüzünüze bir bez koyun. 1-2 dakika sonra bezi yüzünüze tamamen bastırın. İşte size masrafsız bir şekilde buhar banyosu ve yüz temizliği.

İşin kozmetik kısmına geldiğimizde ise işinizi en iyi görebilecek şey cilt maskesidir. Piyasada bir çok çeşitte cilt maskesi bulabiliyorsunuz. Fakat cilt maskesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey cilt tipinize uygun olup olmadığıdır. Yoksa cildinizi tahriş ederek, geri dönüşü olmayan  cilt lekelerine sebep olabilir. Cilt maskesini haftada iki kere cildinize uygulayarak daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Cilt Güzelliğinize Önem Verin

 

 

Cilt Güzelliği ve Nemlendirici Kremler

Bunların yanında en önemli şey, annelerimizden de bize güzellik tavsiyesi olarak kalan; cildi nemlendirmektir. Mevsime uygun nemlendirici kremler kullandığınızda, cildinizde gözle görülür farkı hissedeceksiniz. Mevsimsel nemlendirici kremlerin yanında süt kıvamındaki temizleyiciler de size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Aslında çok basit yöntemlerle cildimizin sağlıklı olmasını sağlayabileceğimizi ve yaşlanmayı önleyebileceğimizi görüyorsunuz. O halde artık şımarıklığı bırakalım ve kendimizi sevmeye, cilt güzelliğimizi korumaya özen göstermeye başlayalım.

Bir önceki yazımız olan Hollywood saç uzmanlarından altın öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir