Chanel’in Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnternet alışverişinin en parlak dönemini yaşıyoruz. Özellikle bizim gibi çalışan ve bakımlı kadınlar yoğun iş tempolarında alışverişe yeterli zaman ayıramıyor ve internetten alışveriş ediyor.

Bir çok alışveriş sitesi güvenilir özellikle yurt dışı tabanlı olanlar, fakat yabancı markalara ulaşmak için mecbur kalarak yurt dışındaki sitelere üye olmak gerekmiyor. Ülkemizde bulunan bir çok internet sitesi yabancı markaların ürünlerini satıyor. Nereden alışveriş ederseniz edin satın aldığınız ürünün orjinal olduğundan emin olun.

Bir Chanel‘e milyon dolar vermeden önce sahte olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Bunu anlamak için haberimizin devamını dikkatlice okuyun!

 

Chanel’in sahte olduğu nasıl belli olur?

İletişim bilgilerini saklayan satıcılardan uzak durun. Tüm satıcılar sattıkları ürünün arkasında durmalı ve müşteri hizmetini yerine getirmeli. bundan sakınmak için adı sanı belli olan sitelerden alışveriş yapın.

Chanel’inizle birlikte gelen ve üzerinde model numarası, model ismi, barkod ve renk yazan beyaz kağıt Chanel’inizin orjinal olduğunu gösterir. Eğer kağıdınız yoksa ve ürün metal etiketle geldiyse üzgünüz ama Chanel sahte!

Orijinal Chanel authenticity card ve hologram etiket ile birlikte gelir. Kartla etiket üzerindeki seri numaraları birbirini tutmalıdır.

Hologram etikette 2 tane altın CC logosu vardır.

Etiketin kenarında “Chanel Chanel” harfleri bulunur.

Chanel’lerin dikişleri ve astarları kusursuzdur. Chanel’iniz elinize geçtiği zaman dikişlerini ve astarını kesinlikle kontrol edin.

Siyah çanta kılıfınızın üzerinde beyaz Chanel harfleri bulunuyorsa kılıf orjinaldir.

 

Beyaz kağıt etiket

Ürünle birlikte gelen ve üzerinde model numarası, model ismi, renk, barkod ve fiyat bulunan beyaz kağıt etiket Chanel’in orijinal olduğunu gösterir. Üzerinde harfler bulunan metal etiket ya da harf baskılı deri etiketlerle gelen çantalar sahtedir.

Sadece havale ve banka çeki kabul eden satıcılardan uzak durun. Paypal yolunu tercih edin. Elektronik ya da telgrafla havale yöntemi de güvenli değildir.

Orijinal çantalar Chanel authenticity card (orijinal olduğuna dair kart) ve hologram etiket ile birlikte gelir. Kartla etiket üzerindeki seri numaraları birbirini tutmalıdır.

 

Sahte Chanel

Sahte Chanel

Beyaz Chanel harfleri bulunan siyah çanta kılıfı

Üzerinde beyaz Chanel harfleri bulunan siyah çanta kılıfı orijinaldir. Üzerinde siyah Chanel harfleri ve logosu bulunan beyaz renkli kılıf, çantanın sahte olduğunu gösterir.

Dikiş, deri, astar ve diğer parça detaylarına dikkat edin. Üst düzey kalite ve işçilik ürünün orijinal olduğuna işaret eder. Chanel söz konusu olduğunda kusurlu işçilik, düşük kaliteli malzeme kullanımına rastlamak neredeyse imkansızdır.

Chanel çantanızın onarımı ve uzun süreli kullanımı için gerektiğinde Chanel butiklerine başvurabilir, çantanızı bakım ve onarım servisine göndermelerini rica edebilirsiniz. Eğitimli personel size bu konuda yardımcı olacaktır.

Satın almadan önce araştırmayı, çeşitli fotoğraflarla karşılaştırma yapmayı ihmal etmeyin ve aklınızdaki tüm soruları çekinmeden satıcıya sorun.

Bir önceki yazımız olan Matraş Çanta Koleksiyonu başlıklı makalemizde çanta koleksiyonu, geometrik desenli çanta ve giyim stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir