Çatlayan Dudaklara Ne İyi Gelir ?

Dudaklar neden çatlar önce bu sorunun bir cevabına birlikte bakalım. Susuz kalmaktan, dudakları ısırmak, b2 vitamin eksikliği, kuru havalar başlıca sebepleridir, dudak çatlamasının. Tabi başka etkenlerde var ilaçların yan etkisi, enfeksiyonlardan dolayı da olabiliyor. Özellikle de bu kış aylarında çatlayan ve kuruyan dudaklarımıza evde bir kaç yöntemle çözüm sağlayabiliriz. Dudaklarınız tatlanmalı nasıl mı? Doğal mucize balla tabiki de 🙂  … Dudaklarınıza bal sürün ardıdan kımıldamadan üst kısımlarına vazelin sürün. 15 dakika boyunca dudağınızı sabit tutun. Parmak ucunuzla ılık su yardımı ile hafifçe temizleyin bunu 2- 3 gün boyunca her gün tekrarlayın.

Dudaklarınızı yalamayın ve bol bol su için. Soğuk havalar da dudağınıza nemlendirici sürün. Jojaba yağı içeren dudak stikleride dudak çatlaklarına iyi geliyor. E vitaminli kremler kullanın. Günde mutlaka 7- 8 bardak su için. Vitaminsizliktense dudak çatlaklarınız multivitaminler iyi gelir. Yüzünüz gibi dudaklarınızı da güneşten korumalısınız. Kabuklarını soyduğunuz salatalıkları dudağınıza sürün. Üç gün üst üste uygulayın. Kısa süre de göreceksiniz farkı…  Zeytinyağı da imdada yetişen kurtarıcılardan dudağınızı yumuşatır. Özellikle de gece yatmadan önce yapınız. B ve C vitaminlerini bol bol tüketin. Hindistan cevizi yağı da dudaklara iyi gelir. Kurumuş dudaklara nemlilik sağlayarak dudaklarınızı rahatlatır. Bu önerileri mutlaka deneyin. Farkı göreceksiniz dudaklarınızda… Güzel görünümlü dudaklarla kalın 😉

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir