Baş Örtüsü Nasıl Bağlanır?

Tesettürlü bayanların en çok önem verdikleri konu başörtüsüdür. Şallar, başörtüleri, kapalı bayanların kullandığı örtülerdir ve her birinin bağlanma şekli birbirinden farklıdır. Hatta bu bağlama şekilleri sayesinde kendinize ait bir tarz oluşturabilir, yüz şeklinizi daha ortaya koyan bağlama şekilleri keşfedebilirsiniz. Eğer başörtüsü nasıl bağlanır? Diye merak ediyorsanız, bir kaç önerimiz olacak.

Baş Örtüsü Nasıl Bağlanır

Baş Örtüsü Nasıl Bağlanır

Öncelikle baş örtünüzün altına saçlarınız görünmeyecek şekilde bonenizi bağlayın. Eğer başınızın arkasında hafif bir kalkıklık istiyorsanız, kabarık bir toka ile bunu sağlayabilirsiniz. Daha sonra başörtünüzü başınızın önüne gelecek köşesinden iki karış içeriye katlayın. Bu yapacağınız işlem başörtünüzün ön taraftan düzgün ve sabit durmasına yardım eder. Yanlara gelen iki parçayı tutup çenenizin altına katlayın ve bir iğne ile sabit hale getirin. Başınızın arkasına düşen köşeyi kaldırın.

Sağdaki parçayı sola, soldaki parçayı da sağa denk düşürerek ensenize getirip orada bir kez bağlayın. Baş örtünüzün arkada kaldırdığınız köşesini tekrar aşağı bırakın. Başınızın üzerinden de bonenize den gelecek şekilde bir iğne ile tutturursanız, baş örtünüzün kaymasını önlersiniz. Böylelikle başörtüsünü düzgün bir şekilde bağlamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan 2015 Yaz Ayakkabı Modası başlıklı makalemizde ayak sağlığı, ayakkabı modası ve kadın ayakkabısı hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir