Badem Peelingi Nasıl Yapılır?

Hayatımızı kolaylaştıran bitkisel bakım önerileriyle hem doğal hem de sağlıklı bir şekilde güzelliğimizi korumaktayız. Vücudumuzda oluşan ölü deri tabakasından da evde hazırlayacağımız kürlerle kurtulmak mümkün. Ölü deriden arınmak için yapılan peeling uygulamalarından biri olan badem peelingi bademin yararlarının cilde nüfuz etmesi sağlamaktadır. Cildin pürüzsüzleşmesini ayrıca nemlenmesini sağlamaktadır. Badem içerisinde bulunan yüksek proteinlerle cilt beslenir ve yenilenir.

Badem Peelingi Hazırlanışı ;

Peelingimizi hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler:

Dört yemek kaşığı çiçek balı
İki tatlı kaşığı badem yağı
Bir yemek kaşığı esmer şeker
Bir çay kaşığı lavanta yağı
İki tatlı kaşığı toz badem

Yukarıda verdiğimiz malzemeleri bir kavanoza koyarak homojen bir karışım elde edene kadar iyice çalkalamalıyız. Malzemeler tamamen birbirine karıştıktan sonra elde ettiğimiz peeling yaklaşık 1 hafta boyunca buzdolabında bekletilebilir.

Badem Peelingi Uygulaması

Malzemeler hazırlandıktan sonra kürü nasıl kullanacağımız en kolay kısım. Hazırlanan peeling göz çevresi hariç bütün vücutta rahatlıkla uygulanabilir. Masaj yaparak uygulayacağınız badem peelingini kullandıktan sonra ılık suyla temizlik sağlanabilir. Bu peeling sayesinde vücudunuzdan ölü deri atılacak ve gözenekler açılacaktır. Badem içinde bulunan E vitamini vücudu yenileyecek, yumuşatacak ve canlandıracaktır. Ayrıca cildin çatlamasına ve dökülmesine nemlendirici özelliğiyle engel olacaktır. Badem peelinginin hazır yapılmışlarını da bulmak mümkün ama biz evde yapılanı daha sağlıklı ve güvenilir buluyoruz. Hem nemlendirici hem de peeling özelliğiyle arındırıcı bu kürü evinize mutlaka uygulamalısınız. Farkı mutlaka göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kabarık Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde bayan saç modelleri, kabarık saç modelleri ve kabarık saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir