Aşkınızı Tazeleyin!

Bahar gelip de havalar ısınmaya başlayınca içimiz kıpır kıpır olur, canlanırız. Peki, ilişkinizin de kıpır kıpır ve canlı olmasını istemez misiniz? Bu aylar, ilişkinizi eski rutininden çıkararak canlanmasını sağlamak için mükemmel aylar!

Bütün doğanın tazelendiği bu mevsimden sizin ilişkiniz de faydasını alsın ve tazelensin istiyorsanız, sizin için hazırladığımız ipuçlarına bir göz atın!

Kabul Edin!

İlişkinizi canlandırmak için vereceğimiz ipuçlarına başlamadan önce çok önemli bir şeyi kabul etmemiz gerekiyor. Gerek evlilik gerek uzun süreli ilişki olsun, zamanla heyecan kayboluyor! Önemli olan bu acı gerçeği kabullenip yola devam edebilmek.
Bu gerçeği kabullenin ve ilişkinizin dinamizmini ve heyecanını geri getirmek için çaba sarf edin!

 

Aktivitelerinizi Tazeleyin:

Birçok çift, biraz zaman geçtikten sonra sürekli aynı şeyleri yapmaktan şikayet etmeye başlar. Her pazar sarılarak beraber izlediğiniz filmler bile bir süre sonra sürekli tekrarlandığı için zevk vermemeye başlar.

Siz de her hafta aynı aktiviteleri tekrarlamaktansa, sevmediğiniz bir aktivite de olsa arada sıra da diğer aktiviteleri yapın. Her pazar film izliyorsanız, bir pazar bowlinge gidin, iyi oynayamasanız bile, farklı bir aktivite yapmak size zevk verecektir ve aranızda pozitif bir elektrik olmasını sağlayacaktır.

 

Birbirinizin Sorunlarıyla İlgilenin:

Genellikle yeni birisiyle tanıştığımız zaman, eğer ilişkiye doğru ilerliyorsak karşımızdakinin her şeyini bilmek isteriz. Onu enine boyuna tanımak bizim için en önemli görevdir.
Ancak, ilişki uzun ilişkiye veya evliliğe dönüştüğü zaman, karşımızdaki insanı zaten tanıdığımızı düşünür ve onunla ilgilenmemeye başlarız. Gününün nasıl geçtiği dışında, onun hayatında merak ettiğimiz soru neredeyse kalmaz. Ancak, şunu unutmayın ki karşınızdaki insan zamanla değişir!
İlişki
nin başında tanıdığınız insan, ilişkiyi devam ettirirken tanımaya çalışmaya devam etmezseniz, bir süre sonra yabancı bir insanmış gibi gelir ve bu da ayrılığa kadar gidebilecek bir durumdur. Bu yüzden sevgilinizin sadece gününün nasıl geçtiğiyle değil, ruhsal dünyasıyla da ilgilenmeye özen gösterin!

Yatak Odanızı Ateşleyin!

Her ne kadar kendinizi çift olarak tek kişi görürseniz görün, tek kişi olduğunuz tek yer yatak odanızdır! Ve ilişkinizi ateşlemenin birinci yolu yatak odanızdan  geçer!

Yatak odanızı baştan aşağı yenilemeniz gerekmiyor, aldığınız mumlar, küçük aynalar ya da nevresim takımları aranızdaki tutkuyu ateşlemeye yeterli olacaktır.

 

Gezin!

 

İlişkinizin monotonlaştığını düşünüyorsanız, seyahate çıkmanızın tam zamanı! Günübirlik de olsa farklı bir yere gidin ve beraber gezin. Birlikte yeni yerler keşfetmek ilişkinizi canlandıracak ve aranızdaki aşkı taze tutmanıza yardımcı olacaktır!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir