Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Onu gördüğünüzde heyecanlanıyorsunuz ve eliniz ayağınız birden bire karışıyor. Ne yapacağınızı bilemiyorsunuz, hatta zaman zaman gondolda gözünüz kapatılmış sallanır gibi oluyorsunuz, yani başınız dönüyor ama mutlu oluyorsunuz. O halde siz kesinlikle aşıksınız… Aşkınızı tüm dünyaya haykırmanın zamanı çoktan gelmiş de geçiyor olabilir, bu fırsatı bir an önce değerlendirmeniz de gerekiyor olabilir. Bu karar öncesinde de hayli dikkatli olmanız gerekmektedir.

Durun bir dakika, aslında siz aşık değil misiniz? Evet, anlaşıldı siz aşık mısınız, aşık değil misiniz bu konu hakkında karar veremeyecek kadar karamsarlık içerisindesiniz. Bu yüzden de, aşık olup olmadığınız konusunda size yardım etmek istiyoruz… Bir alttaki satır başlıkları sayesinde aşkınız konusunda biraz daha kesinleşmiş fikirlere sahip olabilirsiniz.

Aşık mıyım?

 • Her konuşmada onun ismini bir şekilde geçiriyorum, örnekleri onun üzerinden veriyorum.
 • İletişim halinde olduğu her kadını kıskanıyorum. Çok yakın arkadaşım ya da işlerle alakalı dese bile!
 • Burcunu öğrendim ve çoktan burç uyumumuzu kontrol ettim.
 • Her koşulda farklı bahaneler üretip onu görmeye gidiyorum ya da onunla bir şekilde plansız(?!) karşılaşabiliyorum.
Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım

Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım

 • Onu beklemediğim zamanlarda gördüğümde bayılacak gibi oluyorum ve sanki ayaklarım yerden kesiliyor.
 • Anlamadığım bir şekilde, sevdiğim ünlü sanatçıya olan ilgim ve alakam azaldı. Tek düşündüğüm ve beğendiğim kişi o oldu bir anda!
 • Onun dokunduğu ya da sevdiği herhangi bir eşyayı sürekli yanımda taşıyorum ve bir an olsun onu yanımda ayırmak istemiyorum. Böylelikle, onu her an yanımda ve kalbimde hissedebiliyorum.
 • Geceleri kafamı yastığa koyduğumda bir anda o aklıma geliyor ve gözlerimi kapattığımda onun hayali tüm dünyamı doldurmaya başlıyor.
 • Bana dokunduğunda ya da bana bir şey söylediğinde kalbim yerinden çıkacakmış gibi hissediyorum ve sanki dünyadan bir anlığına da olsa uzaklaşıyorum.
 • Görüşmek ya da konuşmak istemese de, her an onu görmek ve onunla konuşmak istiyorum.

Yukarıdaki başlıklardan en az bir kaç tanesi varsa, kesinlikle aşıksınız demektir. Eğer, bu şartlar başkaları için de uyuyorsa, size aşık mı değil mi anlayabilirsiniz. Bana aşık mı acaba? gibi soruların da cevaplarını bu soruları karşınızdaki kişiye düşünerek, kendinize sorabilir ve yanıtlara göre anlayabilirsiniz.

 

 

Erkeğin Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım

Erkeğin Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım

Erkeğin Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Yazımızın devamında erkeğin  aşık olduğunu nasıl anlarım sorusuna yanıtlar arayacağız ve size bunu nasıl anlayabileceğinize dair ipuçları sunacağız. Gelin bu yazıyı da hep birlikte inceleyelim.

 

Erkeklerin Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Daha önceden yapılmış olan bir bilimsel araştırmanın sonuçlarında, erkekler ilk görüşte bir kadına aşık olacaksa; tam olarak en az 8.2 saniye gözlerini o kadından alamadığını açıkladılar. Bilim insanlarının yapmış olduğu bu bilimsel araştırmaya göre, bir erkeğin gördüğü bir kadına aşık olabilmesi için en az 8,2 saniye boyunca bakışlarını o kadından almaması gerekiyor. Böylece, ilk görüşte aşk bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da 8,2 saniyeden az süren bir bakışmada bunun gerçekleşme ihtimalinin olmadığını söylüyorlar.

İlk görüşte bir erkek bir kadından daha fazla ya da daha az da etkilenebilir. Belirtilen 8,2 saniye üzerinde bir dikkat sağlanırsa bu daha fazla bir bağlanmayı tetikleyecektir. Ayrıca, bu bakış süresi 4 saniyeden daha az ise erkek kadından etkilenmemiş diyebiliriz ve sadece hoş bir görünüşe aldanmış olabilirler.

Kadınların Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bunların yanı sıra, kadınlar gördükleri erkekleri ister beğensinler, isterlerse beğenmesinler bakış sürelerini çok fazla değiştirmiyorlar. Bir başka söyleyişle, kadınların dikkatleri ve bakış süreleri gerçek ilgilerini göstermiyor diyebiliriz. Gizli bir kamera ortamında gerçekleştirilen deneyde; 115 farklı öğrenci, aktris ve aktör tanıştırıldı. Bunun sonucunda, tanışan kişilere karşılarındaki bireyleri ne kadar beğendikleri ve çekici buldukları soruldu. Güzel olarak belirttikleri deneklerin gözlerine ortalama 8,2 saniye süreyle bakan erkekler, daha az beğendikleri  kişilere ise ortalama olarak 4 ile 5 saniye arasında dikkatlice baktıkları sonucu çıktı.

Sizin şu ana kadar gözlemleriniz ve tecrübeleriniz bu bilgiler ile uyuşuyor mu? Sizin görüşlerinizi de çok merak ediyoruz. Fikirlerinizi ve bu yazıya yapabileceğiniz katkıları alt kısımda yer alan yorumlama kısmıyla bizlere ve diğer okurlara iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınları Tahrik Etmenin Yolları başlıklı makalemizde cinsel uyarı bölgeleri, döl yolu ağzı ve g noktası hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

48 Responses

 1. Elcin Talibli dedi ki:

  Evet ben qaliba asik oldum <3

 2. ela dedi ki:

  ben yüzde yüz aşık oldum onu bir an bile aklımdan çıkarmıyorum seni çok seviyorum

 3. coci dedi ki:

  Ben asik miyim ya anliyamiyorum bu yazilari okurken hic asikmisim gibi gelmiyor ama onu gorunce asikmilsim gibi hissediyorum

 4. evin özdemir dedi ki:

  Ben dannyi çok seviyom o da ben seviyoama eski sewgilim engel oluyor

 5. yasemin dedi ki:

  Ben seviyorum ama onu anliyamiyorum

 6. zeynep dedi ki:

  süper ya karşılıklı aşk olduğunu anlamak beni çok sevindirdi

 7. Jale dedi ki:

  Bence AŞK ı anlayamassın aşk gelir bulur seni bulduğunda aşık mıyım diye sormassın

 8. irem dedi ki:

  ben zaten aşık olduğumu biliyorum

 9. e... dedi ki:

  ben gerçekten AŞIK mışım :DD SENİ ÇOK SEVİYORUM SELİN…

 10. ABDULKADİR ÇOLAK dedi ki:

  arkadaşlar ben EŞCİNSELİM bence açıklayın herkeze ne yi kimi SEVDİĞİNİZİ sonra vakit gelir geçerr..

 11. D........ dedi ki:

  Seviyorum.Ama unutmalıyım.Çok utangaç ve beni ne olarak gördüğünü anlayamıyorum,doğru düzgün konuşmadık bile…Hep sıradan 2 kelimelik cümleler.

 12. melis dedi ki:

  onu seviyormuyum bilmiyorum ama her dakkik onu gormeye gidiyorum ama galiba eeviyorum yaaa

 13. melisa dedi ki:

  eger onu cok seviyosaniz hic beklemeyin beklerseniz kaybedersiniz ben beklemedim gittim soyledimm deme ki ask

 14. aşık dedi ki:

  Benim aşık olduğum kesin ama onu bileme.:-) 🙂 🙂 🙂

 15. aşık dedi ki:

  Ben aşikmışım okesin ama onu anlayamadım gitti -:-) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙁 🙂 🙂 🙁 😉 🙂 :-* :-[ :'( 😀 =-O B-)

 16. zeynep dedi ki:

  aşk diye biirşey varmı ki

  • ayşe dedi ki:

   Sen git öl yaaa,aşktan daha güzel bişeymi var,sen bi aşık ol birini sev ,o zamn anlar aşk diye bişey varmı yokmu

 17. sema dedi ki:

  Ben öldüm yaa ben neler yaşadım

 18. Beren dedi ki:

  Ben onu seviyorum bu testi uyguladım 10 saniye 7 sanisi bana baktı ama ikimiz de korkuyoruz çünkü sevdiğim adam abinin en yakın arkadaşı her zamn onun adı geçiyo Ewde benimle konuşuyor Üzgün olduğumda hep yanımda ama korkuyoruz bizim ewe geliyor napıyım ben bnm açılmasını bkliyo sizce

 19. Melon dedi ki:

  Ya aslında biliyordm asık oldugumu ya onu gprunce kaçasım geliyo utanıyorum ama bi yandan da ona uzun uzun bakmak istiyorum o beni sevmiyor biliyorum ama ben çok seviyorum bence aşık olduğumuzda zaten aşık mıyım diye sormazsın kendine ben aşığım dersin deli divane olursun :)))

 20. aşk dedi ki:

  galiba ben aşık oldum çünkü aynısını yaşadım

 21. Gülşah dedi ki:

  Arkadaslar ben bu oaln hislerin hepsini yasiyorum fakat o beni tanimor bile ne yapicagim ben

 22. nefret dedi ki:

  aşık değilim galiba ama nefret ediyorum sürekli benle uğraşıyor aklımdan çıkmıyor of ya.şiir yazıyom sürekli ona. yukardakilerin hiç biri yok sizce ben aşık mıyım?

 23. FelKaka dedi ki:

  Aşık olma belirtilerinin hepsi var 🙂

 24. ismimi söylemek istemiyorum dedi ki:

  Ben aşık mıyım anlayamıyorum çoğu madde uyuyor. Nerdeyse bütün sitelere de baktım ama hem yaşım daha çok fazla değil hem de benim en yakın arkadaşımla daha çok ilgileniyor. Mesela en yakın arkadaşım internetten onu seviyormuş gibi yaptı. Sevip sevmedğimi anlayamadığım çocuk da cevap olarak nee yazdı. Ben şakayı onu sevip sevmediğini anlamak için uzatmasını istiyordum. Ama arkadaşım hemen açıkladı. Ona da söyleyemiyorum. Bira da utangaç bir yapım var. Beni sevmiyotsa da kendime aşık etmeye felan çalışamam çünkü belki de benden daha fazla sevdiği biri olacak. Eğer öyle bir şey yaparsam ve ona aşık olmadığımı ablarsam bu sefer o üzülür. Çok uzun tuttum ama bana önerilerinuz var mı?

 25. sinem dedi ki:

  Aşk vardır ama anlayana ben şu anda 2 yildir sevdiğim ama ayrilmak zorunda kaldigim kişiyle cikiyorum fakat onu unutmak için ciktigim kişi de beni seviyormuş ne yapacagimi sasirdim sizce ne yapmaliyim

 26. gamzerbaa dedi ki:

  aşk dokuz canlıdır..birine bağlanıp kalmayın biri gider biri gelir..sen sen ol kendin için yaşa kendin ol.aşkmış eften püften.. hııh!! burda 20 yıllık tecrübe konuşyr adam olun AŞIK olmayın aşk neymiş karnını doyurmuyosa işin olmasın böyle taraklarda hadi cevap yazyorsanız bklyrum 24 saat XD)

 27. İsme gerek yok dedi ki:

  Ya ben aşık değilim kankam o benim ama maddeler uyuyor ne yapocam

 28. Merve dedi ki:

  Bana aşık olan 2 kişi var biri bi kere elimi tutmaya çalışmıştı am ben izin vermedim daha sonra facebook tan dumanına kimseyi tanımadı ben senden daha güzel şarkısını yazmıştı diğeride beni dışarı çağımışı bende gelirim demiştim daha sonra yanın daki arkadaşlarımıza kelebeğim geliyor demiş ben bunu 1 hafta sonra öğrendim boşverdim daha sonra bana aşık olduğumu knk den öğrenince gidip sen bana aşık mısın dedim ve sonra tam gidicekken evet sana aşığım dedi daha sonradan öğrendim meğerse bütün mahalledeki çocuklar biliyormuş bi ben bilmiyorum ama ben ikisinde aşık değilim benim aşık olduğum çocuk Dersaneden biri açıdan umut heba arada diğer çocukların ismi Abdullah ve yiğit

 29. a......... dedi ki:

  ben facede çok iyi konuşuyorum ama gerçekde hiç sesi çıkmıyor niye acaba

 30. mer123vem dedi ki:

  Ben iki senedir asigim ck guxel ☺☺☺☺☺

 31. yok dedi ki:

  gamze 20 yıllık tecrübe diyon yani aşık oldun ve aşık olmayın diyon sen kendi isteğinlemi oldun haa öyleyse ben buna aşk demem tecrübe demem cevap bekliyodun yazdım ayrıca o bni sevmiyosa ona söylediğimde ne yapacam diyonuzda şimdi söylemezseniz ne olcak hiç düşünmüyonuz aq şimdi sizi seviyorsa ve siz sölemiosanız her an başkadına kapılanilir söyleyin ve yadını çıkarın sevdiğinizle birlikte olmanın haa söhlefiğinizde sizi sevmiyorsa oh keyfe gel ne güzel açıkladınız sizi sevmiyormuş artık tereddüt etmeden unutursunuz unutmak zor diyosanız başkasına aşık olun zaten siz bir kere aşık olun ayağınız alışır anasını satayım!!!!!

 32. Aysu dedi ki:

  Ona asikim amma uzqdadi

 33. ask=hicbirsey dedi ki:

  Ask diye bisey yooook hersey yalan hersey birinin beynimizin bize oynu ask yalan dolan ben.3 yilda bunu anladm kimseye inanmayin Snra üzülen siz olursnz ben gibi😔😔😔

 34. isimsiz dedi ki:

  ben asık olduğum kisiyle aynı sırada oturyorum.

 35. Ece dedi ki:

  Daha geçen aylara kadar kendi halinde hiçbirşeyi umursamayan eğlenceli bir kızdım. Sonra okula o geldi ve ben çok değiştim. Ne oluyor bana. Galiba onu seviyorum.

 36. Aşık bir vatandaş dedi ki:

  Tam 26 gündür aşık olan biri olarak
  Kalemi elime aldığımda istemsizce adını yazıyorum
  Onu görünce kalbim hızlanıyor
  Başka erkeklerin gözlerine bakınca onu aldatıyor muşum gibi hissediyorum ve ona ilk defa seni seviyorum dediğimde o bana ben senden nefret ediyorum dedi sizce ne yapmalıyım lütfen akıl verin bana

 37. Yaşar dedi ki:

  Bir kadının sana aşık olup olmadığını onu deneyerek anlarsın bir hastalık uyduracaksın çok büyük deyil ama ve çok rahatsız etmeyeceksin onun sana ne taptığını takip edeceksin bu süreçte biraz aptala yatacaksın

 38. humi dedi ki:

  ben aşık olmuşum fakat karşılıksız😏😔

 39. Ayaz dedi ki:

  Arkadaşlar bana yardım edin ne olur pınar diye bi kuzenime 3 seneye yakındır aşık oldum ve söyleyemiyorum benim yanımda çıktığı kişiler arıyor ve hemen yanımdan uzaklaşıyor ya ben kafayı yiyicem bana yardım edin ne olur

 40. bilinmez dedi ki:

  Cok hayal kurmayin size tavsiye

 41. RHYA dedi ki:

  Ben 7. Siniftayim olayi anlaticam bizim okula bir hoca geldi stajyer olarak rehberlikte calisicakmis aramizda 10 yas var ama o hocayi gordugumde elim ayagima dolaniyor boyle akcigerlerim kasiliyomus gibi oluyor diger rehberlik hocasida o adama asik biz onunla hep konusuyoduk ve soylemisti artik konusmuyoruz gibi birsey konusasik gelmiyor onu gorunce kacasim geliyor ciddi ciddi ogretmenime asikmi oldum ben simdi ? 😔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir