Abiye Bayan Saç Modelleri

Bayanlar özel davetler, nişan, düğün, mezuniyet, eğlenceler ve kutlamalarda elbise modeli, makyajı, takıları, çantası, ayakkabısı, saç modeli ve rengi ile bütün olarak uyumlu ve şık görünmek isterler. Elbise, çanta, ayakkabı ve takı seçiminden sonra sıra saç modelini belirlemeye gelir. Bu konuda bayanlar ne tarz bir model istediklerini bilemedikleri için zorlanabilirler. Size sunacağımız modeller ile kafanızda bir saç modeli canlandırabilirsiniz.

Öncelikle bilmeniz gereken, abiye saç modelleri arasında yüz şeklinize ve elbise modeline uygun olanı tercih etmelisiniz. Peki, saç modelleri ile boyunuzun uzun gözükebileceğini biliyor muydunuz? Yüksek topuzlar hem boyunuzu yüksek göstermede hem de büyük kulaklar gibi kusurlu gördüğünüz yerleri saklamada etkilidir. Kapalı yakaya sahip elbise modeliniz için salık saçlarınızı yana doğru atabilir veya iri bukleli saçlarınızı dağınık toplayabilirsiniz.

Sırtı açık veya dekoltesi olan elbiseniz için topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca orta uzunluktaki saçlarınızı salık olarak kullanabileceğiniz saç modelini, dekolteli elbiseler için de tercih edebilirsiniz. Bu sezon saç modasında doğal saç modelleri revaçta, sizde doğal ve sade saç modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca taşlı abiye elbiseleriniz için trendler arasında bulunan taç, toka, saç kolyeleri ile incili, taşlı, çiçekli, kelebekli, kalpli firkelet modelleri olan saç aksesuarlarını da kullanabilirsiniz. Abiye saç modeli olarak, 2014–2015 sezonunda revaçta olan dağınık topuz modelleri, örgülü saç modelleri ve dalgalı saç modelleri arasından da seçim yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Örgü Modelleri başlıklı makalemizde 2015 örgü saç modelleri, çocuk saç örgü modelleri ve kısa saç örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir