2015 Oje Modelleri Trendleri

El ve tırnak bakımı dediğimizde herkes için en önemli hususlardan birisi bu olmaktadır ve her an olduğu gibi 2015 oje trendleri de mühim olmaktadır. Tırnak bakımında önemli olan noktalar manikür’den sonra kullanılan oje seçimidir. Bu yazımızda da Moda Blogu ekibi olarak, oje seçimi, tırnak bakımı, tırnak sağlığı gibi elleriniz ve şıklığınız için önemli konulara değiniyor olacağız.

çilek desenli oje modeli

çilek desenli oje modeli

Geçtiğimiz dönemlerde giydiğin kıyafete göre oje sürülme devri eskilerde kaldı. Feminen tarzlar kadınların en çok tercih ettiği oje tarzları arasında. 2014 yılında tırnaklarda oluşan renkli oje akımı 2015 yılında da devam edecektir. Tırnakların renkli, desenli, farklı tarzlarda oluşu kadınların o günlerde neler hissettiğini tırnaklarına yansıttığını göstermekte olduğu genel olarak görülmektedir. İşte bu yüzden de, bir kadının hangi ruh hali içerisinde olduğunu, neşe veya sinir durumunu ojelerine bakarak anlayabilmemiz genellikle mümkün olur. Canlılığı ve renkliliği sevmeyen kadınların vazgeçmediği renkler arasında kırmızı, beyaz, krem ve siyah renkler tırnaklar da ön planda. Çünkü bu renkler ve oje tonları standart olarak kabul edilebilecek kadar çok kullanılıyor. Asıl olması gereken ise bazen de olsa farklı tarzlar deneyerek 2015 oje trendleri için kendinizi gösterebilmenizdir.

 

zurafa desenli oje modeli

zurafa desenli oje modeli

 

 

Fransız manikürünün çok kullanıldığı ülkemizde tırnaklarda oluşan renkli ve desenli kullanımda uzun süre tırnaklarda moda olacak gibi görünüyor.  Bordo renk tırnak modasında bu sene oldukça önem kazanmaktadır. Kışın soğuk ve mat havasını yansıtan siyah renk 2015 kış oje modasında da kullanılmakta. 2015 kışında moda olan renkler arasında metalik ve altın renklerin önemi bu sezon daha da artmakta. Yeni yılda oje modasında parıltılar, ışıltılı gümüş renkler ön planda olacak. Yeni yılda ışık saçan elbiselerin yanında tırnaklarda ışık saçmaya devam edecek.

 

siyah beyaz şık oje modeli

siyah beyaz şık oje modeli

 

Geçen sezon tırnaklar da kullanılan kısa, oval gelen tırnak modelleri bu sene yerini kare’ye bırakıyor. İş hayatı için uygun olan oje trendleri, kırmızı ve daha açık hafif tonlarda olan oje renkleri. Siyah ve mat renkler daha asi göründüğü için iş yaşamında tercih edilmemekte. Vişne tonları ve şarap renkleri koyu renkli kadınların kullandığı gözde oje renklerinden. Son sezon trend ojelerinden olan parlak ve değişik desenli ojeler kadınlar tarafından kullanılırken cesaret istese de kadınların yeni gözdesi olan bu tarz ojeler her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Abiye Modelleri başlıklı makalemizde 2014 abiye modelleri, dekolteli elbise modelleri ve kırmızı elbise çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

2 Responses

  1. 18 Aralık 2015

    […] 11) 2015 Oje Modelleri Trendleri | Moda Blogu […]

  2. 27 Aralık 2015

    […] 17) 2015 Oje Modelleri Trendleri | Moda Blogu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir