2015 Makyaj Modelleri

2015 makyaj modasında sadelik, doğallık, yüzünüzde bir tek gözlerin yada dudakların belirgin olması gibi hafif makyaj modası hakim olmakta. Moda dünyasını etkileyen Punk ve Grunge tarzı koyu makyaj tarzlarını da 2015 kışında görmek mümkün olacağa benziyor. 2014 makyaj modası süresince aklımızda kalan kedigözü makyajlar bu sezonda kullanılmaya devam edecek. 2015 kışında moda trendi olan gölgeli makyajlar klasik tarzda herkesin kullanabileceği bir makyaj tarzıdır. Göz makyajında önemli olan bir hususta kaş şeklinizin yüz ifadesini tam yansıtmasıdır. Tam bir makyaj deneyimi için yüz şeklinizin ve yüzünüzdeki kısımların da uyumu göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun nedeni ise, bazı kadınların gözleri çok dikkat çekicidir ve sadece sade makyaj modelleri ile birlikte göz makyajı yeterli olabilir.

 

Yüzünüz için seçilmiş olan kapatıcı ya da fondötenle yüzünüzde berrak bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kıyafetinize uygun göz makyajı ve rujunuzla abartıya kaçmadan sade makyaj yapabilirsiniz. Daha koyu makyaj yapmak istediğinizde ise mat tonları fazla kullanarak daha belirgin hatlara sahip olabilirsiniz.

Gölgeli gözler 2015 yılında her kadını etkisi altına alacak. Şimdiden modacıların en sevdiği makyaj trendleri arasında turuncu tonlarda gölgeli gözleri görmek mümkün. Havaların soğumasıyla ve kış ayının etkisiyle şarap rengi rujlar kullanılmakta. 2015 makyaj modasında doğallığın yanında göz makyajında asilikte ön planda. Kedigözü, siyah ve gümüş rengi göz makyajları koyu renk sevenler tarafından kullanılmakta. Dudaklarda kadınların yıllardır vazgeçemediği bir renk olan kırmızı ve tonları bu senede ilkler arasında kendilerine yer buldu diyebiliriz.

2015 makyaj modelleri için allıklar rafa kaldırılıyor. Göz ve dudak makyajını renkli veya doğal olarak yapan kadınların allık kullanmalarına gerek yok çünkü abartıya kaçan makyajlar bir noktadan sonra güzellik yerine kadınlara çirkinlik getirebiliyor. Bu nedenle de, göz ve dudaklarımız ön planda olduğu için allık kullanarak abartıya kaçmamak gerekiyor. Grunge tarzı makyaj 2014 yılında çok modaydı ancak bu sene çok moda olacak diyebiliriz.

Bir kaç tüyo verdikten sonra bir çok makyaj fotoğrafı yer alan galerimiz ile sizleri baş başa bırakacağız. Bu makyaj modelleri sizler için esin kaynağı olacaktır ve bu makyaj modellerini kendi güzel yüzünüzde de çekinmeden uygulayabilirsiniz. Bakalım, moda blogu size neleri tavsiye ediyor…

 

Gündüz Makyajı

Gündüz makyajları için genellikle sade ve zarif tarzları benimsemelisiniz çünkü gündüzleri genellikle doğallığınızla öne çıkmalısınız. Dudaklarınıza parlatıcı veya açık tonlarda bir ruj ideal olacaktır. Renk olarak da şeftali ya da pembe tonlarında  bir tercihe yönelebilirsiniz.

 

Ofis Makyajı

İş yeri ya da çalışma ofisi kadınlar için genellikle çok önemlidir çünkü gününüzün önemli bir bölümünü bu alanlarda geçirirsiniz. Bu nedenle de, makyajınızın kalıcığı çok ama çok önemlidir. Eğer, birkaç saat sonra makyajınız yok olursa, gününüz de yok olabilir! Dudaklarınızın ıslak ya da parlak görünmesi size dezavantaj sağlayacaktır. Ofis makyajı ya da iş yeri makyajı olarak sedefli ve mat rujları tercih etmelisiniz.

 

Gece Makyajı

Evet, geldik en önemli zaman aralıklarından bir tanesine. Gece makyajı bir çok kadın için çok önemlidir çünkü tüm dikkatlerin sizin üzerinde toplanmasını isteyebilirsiniz. Mekandasınız ve sönük bir makyaj ile bir köşede oturuyorsunuz. Maalesef, o gece sizin için muhtemelen felaket şekilde sonlanacaktır.

Gece makyajında parlak ve güçlü tonları tercih edebilirsiniz. Gündüzleri parlak ve dolgun kırmızı rujları tavsiye etmesek de bunun yeri gecelerdir! Aksesuarlarla kombinlenmiş kırmızı dolgun dudaklar! Evet, gecenin dikkat çeken güzeli siz olabilirsiniz!

 

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Abiye Modelleri başlıklı makalemizde 2014 abiye modelleri, dekolteli elbise modelleri ve kırmızı elbise çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir