2015 Kış Modası

2015 kış modası kendine has değişiklikler ile gelse de yazdan kalma esintiler ön planda. Çiçekli desenlerin yaz modasında kullanıldığı desenler kış modasında da ceket, gömlek, triko, pantolonların hepsinde kullanılmakta. Çiçekli desenleri kullanan kişilerde rahatlığın ve zarafetin ön planda olduğu görülmektedir. Geçtiğimiz yıl 2014 kış modası süresince olduğu gibi 2015 kış modası geldiğinde de kürkler ayrı bir yer tutacak. Elbiselerde, ceketlerde ve aksesuarlarda sıkça kürk modelinin işlendiği görülüyor.

 

kışlık siyah kürklü kaban

Dipnot: Kürklere ve hayvanları katlederek üretilen kıyafetlere Moda Blogu olarak kesinlikle ama kesinlikle karşıyız! Gerçek kürk kullanımına da ciddi manada karşı çıkmakta olduğumuz için, gerçek kürk kullananlara da karşıyız!

 

2015 Kış Kıyafet Modelleri

2015 modasında geçen kıştan (2014 kış modası) kalma modelleri kullanılmaya devam ediyor. Deri, kalem etekler, androjen, gotik, Rönesans, tüylü ceket ve kaban modelleri arasına metalik modeller de ön plana çıkmakta. Deri modasının geçmediği günümüzde deri bir elbisenin altına deri pantolon ve çanta üzerine tüylü ceketler kombinlenmektedir.

kışlık kadın kaban

 

Eski modelleri anlatan Rönesans esintileri de yeni moda akımı oluşturmak isteyen kişiler tarafından kullanılmakta. 2015 kış modasında kadınların dolaplarında bulunması gereken ekose gömlekler yaz ve kış trend olmak isteyenler için kullanılmakta.

Punk akımında kullanılan rahat, bol ve desenli ekose gömlekler kadınların yeni gözdesi. Hem rahat hem de şık kombinler oluşturan ekose gömlekler herkes tarafından tercih edilmekte. Ekose, tüvit ve kürk modelleri her kadının dolabında olması gereken model ve desenler arasında. Kış modasını takip edenler aksesuarlara da önem vermeleri gerekmektedir. Aksesuarlar giydiğiniz modelin en önemli ayrıntılarından oluşmaktadır. 2014 yılında kullanılan aksesuarlardan birkaçı; deri ve zincir detaylı çantalar, gümüş veya altın renkli kolyeler, kol saatleri ve şallar en revaçta olan aksesuarlar. 2015 yılının trend modelleri arasında birkaç beden büyük manto giymek yeni bir moda akımının başlangıcını oluşturmakta.

 

2014 Erkek Kış Modası

2014 erkek kış modası bünyesinde ise, kamuflaj desenlerin yoğun kullanıldığı parçalar, Napolyon kabanlar, askeri botlar erkek modası için öne çıkan trend modeller arasında. 2014 yılında kadınların vazgeçemediği tüvit modeller 2015 kışında da erkekleri etkisi altına aldı. 2015 kış modasında diğer bir unsur ise ceket ya da kabanların üzerinden kemer takmak. Bu kış havalar ne kadar soğuk olsa da moda severlerin yüzleri gülmeye devam edecek.

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Tesettür Abiye Modelleri başlıklı makalemizde kadın elbise modelleri, kapalı abiye modelleri ve nasıl kombin yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

1 Response

  1. agathree dedi ki:

    2016’ya girmeye hazırlanıyoruz artık, yeni sezon için de yazınızı bekliyoruz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir