2015 Bayan Uzun Saç Modelleri

Ne kadar kısa saç modellerinin ön planda olduğu bir sezon olsa da, uzun saçtan vazgeçemeyen bayanlar içinde 2015 sezonunda üzerinde çok fazla uğraşılmamış, dağınık modeller moda olup, moda severler tarafından da çokça tercih edilmekte. Bu sezon uzun saçlarda katlı kesimler, aynı boyda düz kesimler, bohem stili saçlar, bob saçlar, balerin topuzları, örgü modelleri ve gelişigüzel toplanmış üzerinden sonbahar rüzgarları geçmiş dağınık saçların hakimiyeti mevcut. Saç renginde ise, parlak granit kahve tonlarını, dorenin sarı tonlarını, bej renginin etkilerini çokça göreceğiz. 2015 sonbahar kış sezonunda saç modası, rock ve grunge akımlarının etkisi altında kalarak, spor görünümün yanı sıra şık ve çekici detaylar göze çarpmakta. At kuyruğu saç modelleri de, birbirinden farklı örgü modelleri ile birleşerek saçlara yepyeni bir görünüm ve hava vermekte.

2015 sezonunda beğeniye sunulan birçok saç modelini günlük yaşamda rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi uzun saçlarınızı, küçük bir dokunuşla önemli bir geceye hazır hale de getirebilirsiniz. Uzun saçlarda Mısır örgüsünün favori olduğu şu dönemlerde, balık sırtı modelleri önümüzdeki sezonlara ertelenmiş gözükmekte. Mısır örgüsü modelini saçlara tersten örerekte uygulayabilir, bu tür tersten örgü modelleri ile de saçlarda farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Uzun saçlarda yandan örgü modelleri sıkça tercih edildiği gibi, topuz modellerdeki farklılıklarda göze çarpmakta. Nasıl yapıldığına bir türlü anlam veremediğiniz bu tip topuz modellerini kendi saçlarınıza uygulayabilmeniz için mutlaka profesyonel ellerden yardım almanız gerekecektir. Yana ayrılarak kullanılan sarı ve kahve rengi tonlarla harmanlanmış saçlar da, sezonun havalı renk ve modelleri arasında. Sezonun saç rengi ve modelleri ile dağınık görünümün şıklığını yaşarken sadelik ve doğallık trendine de kolaylıkla ayak uydurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Abiye Bayan Saç Modelleri başlıklı makalemizde abiye saç, abiye saç modelleri ve abiye saç stili hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir