2015 Abiye Modelleri

Yazın gelmesiyle beraber özel gecelerde ve davetlerde tercih edilebilecek abiye modelleri de ön plana çıkmaya başladı. Moda Blogu olarak, öne çıkan trenleri okuyucularımızla buluşturmamız gerektiğinin gayet bilincindeyiz. Ayrıcalıklı renkler, şık trendler ve özellikle markaların kıyasıya rekabeti sizleri bu elbise çeşitlerine sürükleyebilir. Ben mağazaları dolaşmaya başladım bile. Ve hemen edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle tercih meselesine göre 2’ye ayırarak sizlerle paylaşacağım.

 

Mini Abiye Modelleri

Özellikle mini abiye modelleri üzerine birçok tasarımı incelemeye koyuldum. Kumaş kalitesi ve modelin 2014 sezonuna olan uyumunu araştırmakla işe başladım. Bunun için biraz kolları sıvayıp taraf gözetmeksizin her markanın tasarımlarını ve 2015 mini abiye modellerini  incelemeye çalıştım. Yine tavsiyelerimi eksik etmeyip, sizlere tavsiye adına her detayı sunmaya çalışacağım. Bu yazıyı moda severler için de tasarımları kısaca anlatmaya başlayayım.

Renk yine model seçimlerin de en büyük etken olduğu için birkaç rengi pas geçmek istemiyorum. Yine benim favori renklerim arasında olan kırmızı rengini ön planda tutabilirim. Kısa Elbiseler arasında bu renk en sık tercih edilenlerden. Kadınlar bu rengin farkında. Kırmızı ile süslenen tasarımlara göz atmanızı öneririm. Mavi ve yeşil tonlarıyla oluşturulan elbise çeşitlerini de incelemeden geçmeyin. Bu renklerle oluşturulan her kısa elbise çeşiti benim için modadır. 2015 sezonunda en sık bu renk tonları tercih edilecek. Zaten her bir renk tonunun da ayrı bir sözü var. Kırmızı (kırmızı mini) iddialı ve gösterişin sembolü, yeşil farklı görünümün, mavi de klasik modanın sembolüdür benim için. Diğer kısa kıyafetler için de buna benzer bir kıyaslama yapabilirsiniz. Ayrıca, siyah rengi de her daim kullanılacağı için siyah min de her zaman dikkat çekici kıyafetlerden olacaktır.

 

kırmızı bordo mini abiye modeli 2014

kırmızı bordo mini abiye modeli 2014

Straplez Mini Abiye Modelleri

Straplez Mini Abiye Modelleri, her ne kadar her kadına hitap etmese de ben gayet beğeniyorum. Eğer, güzel bir kombin yapma şansınız olursa ve özellikle de fiziğinize güveniyorsanız Straplez Mini Elbise kesinlikle sizin tarzınız olmalıdır. Birkaç örneği de bir alt kısımda bulabilirsiniz. Ayrıca, Kısa Elbise Modelleri içeren galerimize de tek tek göz atmanızı tavsiye ediyorum.

pembe straplez mini abiye modeli

pembe straplez

 

Uzun Abiye Modelleri

Uzun abiye modelleri için yapılan seçimler, çoğu zaman yanlış olabiliyor. Yaz sezonunda uzun elbiseleri seçmeyenler, renk konusunda uyumsuz renkleri seçenler ya da fiyat olarak çok yüksek miktardaki modelleri moda sanan kadınlar örnek verilebilir buna. Uzun kıyafet koleksiyonların da bu yanlışları düzeltmek için sizlere detayları olarak anlatmak istiyoruz. Her sezon ilgiyle karşılanan kıyafet tasarımlarını tek bir platformda toplayıp, seçimi kolaylaştıracak tasarımlar üzerine fikirlerimi sizlerle paylaşacağım.

İlk önce şu fikri kesinlikle unutmak gerekir. Kapalı ya da uzun olan kıyafetler sadece kış mevsimine özel tasarımlar değildir. Yaz sezonunda da uzun kıyafetçeşitleri tercih edilebilir. Uzun abiye seçiminizi kolay hale getirmek için kategori halinde seçimler yapmanızı öneriyorum.

Modeli almadan önce kesin kararlar vererek bu koleksiyonları incelemelisiniz. Kendinize şu soruları hatırlatın mutlaka. Bu modeli nerede giyeceğim? O an nasıl görünmek istiyorum? Dolabımda hangi renk çanta ve hangi renk ayakkabılar var? Bu sorular çok önemli. 2015 abiye modelleri arasından ancak bu şekilde doğru bir karar verebilirsiniz. Ben bu soruları sorarak modelleri seçtim. Genel olarak uzun abiyeler özel gecelerde ya da kokteyl ve ya düğün gibi alanlarda tercih edilir. Ben bu tür alanlarda hep dikkat çekici görünmek isterim. Uzun kıyafetler arasından da iddialı olan modelleri seçerim. Renk olarak gösterişli olan pembe, mavi yada beyaz tonlarından seçimler yapar, kendi modamı bu renk tonları arasından oluştururum. Geriye sadece model seçimi kalır.

Uzun elbise  tasarımları arasında da model olarak çok fazla koleksiyon çeşidi var. Straplez tasarımlardan, yırtmaçlı ve dekolteli tasarımlara kadar çok fazla model var. Mesela dekolteli elbise modelleri benim bu kulvarda beğendiğim en şık tasarımlar. Dekoltesi fazla olan tasarımlar dikkat çekmeniz için size çok kolay yardım edebilir. Aynı şekilde yırtmaçlı uzun kıyafetler de dikkati çekebileceğiniz tasarımlar arasındadır. 2014 abiye modelleri ve 2015 abiye modelleri arasındaki farklı da önümüzdeki aylarda daha net görüyor olacağız. Sizin de tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı öğrenmek isterim. Yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.

Eminim tavsiyelerim dikkate alınacaktır…

Resim galerimizde yer alan onlarca güzel abiye modelleri sizi bekliyor. Haydi tek tek inceleyelim…

 

Bir önceki yazımız olan 2013 Yaz Moda Renkleri başlıklı makalemizde bel kemerli elbise, beyaz gece elbisesi ve dekolteli beyaz elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

1 Response

  1. Kadın modası dedi ki:

    Seni beğenerek takip ediyorum ben de beklerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir